17 ogledov

Žigić junak bitke za Birmingham

Sebastian Larsson gol zadetek strel enajstmetrovka 11-metrovka 11 metrovka Žurnal24 main
Srbski napadalec Nikola Žigić je odločil birminghamski mestni derbi in prinesel zmago Birmingham Cityju nad Astonom Villo (2:1). Po tekmi hudi incidenti in pretep na igrišču. Žreb polfinala že opravljen.
Hudi incidenti po koncu tekme v Birminghamu
Ob zadnjem sodnikovem žvižgu so navijači domačega Birmingham Cityja stekli na igrišče in začeli slaviti veliko zmago. Izgledalo je že, da imajo varuhi reda in miru situacijo pod nadzorom, toda kaj hitro so se stvari spremenile. Pred gostujočo tribuno se je vnel hud spopad, leteli so stoli in celo bakla. Za Anglijo nekaj nepredstavljivega. Kljub vsemu so policisti situacijo nato le pomirili in pregnali navijače modrih.

Birmingham City bi moral po očitnem zadetku Nikole Žigića na tekmi Ligaškega pokala proti Astonu Villi že v prvem polčasu voditi z 2:0, a je sodniška trojka napravila veliko napako in gola ni priznala. Na velikem mestnem derbiju se je Villa nato vrnila in izenačila z golom Gabriela Agbolahorja, toda Žigić je le nekaj minut pred koncem tekme ob pomoči odboja premagal Brada Friedla in zabil zaslužen zadetek, s katerim je vsaj za nekaj tednov postal junak v srcih navijačev modrih. Ti so tekmo zaključili na zelenici in proslavljali veliko zmago.

Zmago Arsenalu sta priigrala gostujoči branilec Alcaraz, ki je v 42. minuti zabil avtogol in domači napadalec Nicklas Bendtner, ki je bil za vratarja Wigana Al Habsija usoden v 67. minuti (2:0). Pravi debakl pa so doživeli nogometaši Manchestra Uniteda, ki so v gosteh izgubili proti West Hamu. Varovanci Avrama Granta so preko Jonathana Spectorja in Carltona Coleja, ki sta zabila po dvakrat, izdatno napolnili mrežo trenutno vodilnega moštva v Premier League (4:0). Preostala četrtfinalna dvoboja bosta odigrana v sredo.

Žreb polfinala: Arsenal na Ipswich!
Nemudoma po obeh sredinih tekmah so na Otoku opravili tudi z žrebom polfinala Ligaškega pokala. Kroglice so odločile, da bo Arsenal gostoval pri drugoligašu Ipswich Townu, West Ham United pa bo pričakal Birmingham City.

V italiji je (bila) na sporedu osmina finala. Chievo Bojana Jokića, ki je tokrat odigral 72 minut, in Boštjana Cesarja, ki ga ni bilo v postavi, se je razveselil zmage nad Novaro in se tako uvrstil v četrtfinale. Že pred dnevi so napredovali Rene Krhin z Bologno ter Samir Handanović in Rok Koprivec z Udinesejem.