31. januar je zadnji rok za menjave moštev igralcev pod okriljem Mednarodne hokejske zveze (IIHF). Čeprav so Tilio Olimpijo v zadnjih dneh zapustili Ivo Jan (Fassa), Frank Banham (Laussane) in Harlan Pratt (Krefelt), v soboto pa naj bi odšel tudi kapetan Kevin Mitchell (Aalborg), si v klubu vseeno želijo naslov državnih prvakov. Ob dejstvu, da so hokejisti Olimpije praktično brez možnosti za končnic lige Ebel in dejstvu, da je po končanem rednem delu sezone do začetka končnice državnega prvenstva kar tritedenski premor, je vse to vplivalo na posamezne tujce zmajev, da si za nadaljevanje sezone poiščejo nove klube. Od tujcev sta ostala le Burke Henry in Matt Higgins, ki pa je poškodovan.
Frank BanhamV Ljubljani sem preživel dve res lepi sezoni, toda v tem trenutku me vlečejo novi izzivi.
Prav zaradi teh številnih odhodov je ljubljansko moštvo pred odhodom na Madžarsko pripravilo druženje z novinarji, predsednik društva Mitja Mejač pa je dejal: "Kljub tem številnim odhodom naših kakovostnih igralcev naša želja po osvojitvi naslova državnih prvakov ostaja nezmanjšana ali je celo večja kot prej. Da pa vendarle ne bi s premajhnim številom igralcev pričakali končnice prvenstva, bomo skušali angažirati nove tujce iz Finske, od koder prihaja tudi naš trener. Sicer pa verjamem našim mladim igralcem, ki so se v tej sezoni že izkazali in bodo imeli še kako velik motiv v boju za naslov. Treba je poudariti, da so vsi naši tujci v tem trenutku poplačani. Ostaja sicer še nekaj manjših dolgov do nekaterih domačih igralcev ter tudi do igralcev, ki so sodelovanje z Olimpijo že končali (Elik, Vnuk, Zupančič) in te zaostale obveznosti želimo čim prej poravnati."
Še vedno prvi strelec lige Ebel Banham pa je dejal: "V Ljubljani sem preživel dve res lepi sezoni, toda v tem trenutku me vlečejo novi izzivi, ki jih imam ponovno v Švici. Moštvo iz Lozane, kamor odhajam, se želi prebiti v elitni razred švicarskega hokeja in upam, da mu bo lahko tudi sam pomagal. Kar pa se tiče naslednje sezone, imam veliko željo zaigrati na Finskem in upam, da mi bo trener Hannu Järvenpää pri tem kaj pomagal, čeprav si me bo verjetno želel prav v Ljubljani."