14 ogledov

Odločil Kopitarjev gol

Anže Kopitar je v lanski sezoni na 82 tekmah zbral 81 točk, letos pa na 75 tekma
1/16
Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v ligi NHL dosegli tretjo zaporedno zmago, h kateri je odločilno pripomogel Anže Kopitar. Hrušičan je namreč zabil drugi gol za Kralje. Več kmalu.

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so davi v domači dvorani z 2:1 ugnali ekipo Calgary Flames in dosegli tretjo zaporedno zmago. Vnovič je bil odločilen gol edinega Slovenca v ligi, Anžeta Kopitarja, ki je v zadnjem delu povišal vodstvo gostiteljev na 2:0, gostje so se še približali, a je ekipa iz Kalifornije osvojila obe točki.

Kyle Clifford je za Kings dosegel svoj prvi gol v NHL, Jonathan Quick pa je zbral 26 obramb. Kopitar je zadel v 14. minuti druge tretjine - to je bil njegov 11. gol v sezoni - z igralcem več, kar je njegov tretji odločilni zadetek zapored. "O tem je govoril tudi trener Terry Murray - meni, da smo odigrali najbolj usklajeno tekmo proti Calgaryju, odkar je v moštvu. Ključno je bilo, da smo dobro zadrževali plošček na njihovi tretjini, blažili njihov pritisk in tako so postali utrujeni," je za spletno stran svojega moštva povedal Kopitar.

Hokejisti Los Angelesa bodo na petkov večer prosti, že v soboto pa jih čaka obračun z Minnesoto.