48 ogledov

Olimpija šestič zapored

hokej Saša Despot
V 13. krogu hokejske lige Ebel je VSV Beljak premagal ljubljansko Telemach Olimpija 4:1 (2:0, 0:1, 2:0).

Slovenci so tekmo začeli rezervirano, kar so domači s pridom izkoristili in že po sedmih minutah vodili z 2:0, ko je Pance dvakrat zadel iz bližine. Nekaj trenutkov pred drugim golom je imel priložnost za izenačenje Žiga Pešut, ki pa iz bližine ni zmogel izenačiti. V 10. minuti je vratar zmajev Olivier Roy preprečil izid 3:0, po tej obrambi so živahneje zaigrali tudi gostje in imeli svoje priložnosti.

V nadaljevanju je bil v 22. minuti nevaren Gregor Koblar, a je streljal čez gol. V 33. minuti je bil blizu novemu golu in hattricku Pance, a je le malo zgrešil cilj. Ob koncu tretjine pa le veselje v slovenskem taboru. Po strelu Christopha Reinthalerja je ploščku smer spremenil Andrej Hebar in poskrbel za priključek.

V začetku zadnjega dela je vratarja Roya zaradi poškodbe v vratih Olimpije zamenjal Tomaž Prelc, ki je ta teden že blestel v Salzburgu. Gostje so nadaljevali poletno, izenačenje pa je Hebarju preprečil Lamoureux. Nato se je ponovila že videna zgodba. Olimpija v naletu je bila tarča novih izključitev, kar so domači izkoristili za vodstvo s 3:1 in Ljubljančani se po tem niso več pobrali. Še več, prejeli so še četrti gol, protestirali, da je bil dosežen z roko, a sodniki so ga po ogledu posnetka priznali.

Ljubljančane v torek čaka tekma doma z Gradcem.