55 ogledov

Olimpija v tretje le zmagala

Hokejska tekma med Olimpijo in Gradcem Simon Maljevac
Telemach Olimpija je v zadnjih dveh kolih lige EBEL doma dvakrat zapored izgubila. Črni niz pa so prekinili na današnji tekmo, ko so v Tivoliju po kazenskih strelih ugnali petouvrščeni Znojmo.

Na prejšnjih dveh tekmah proti Dunaju in Gradcu so se hokejisti Olimpije prebudili prepozno in le ublažili poraz. Na današnji tekmi proti Znojmu je bila situacija nekoliko obrnjena, saj so v začetku tekme pokazali več in prišli do vodtsva. Kljub temu, da so gostje rezultat preobrnili, so domači ostali zbrani in po izvajanju akzenskih strelov tekmo dobili s 3:2. Četrta in zadnja v sklopu paketa tekem v Tivoliju, Olimpijo čaka v nedeljo proti Linzu.

Prva tretjina ni postregla z veliko razburljivosti, saj gledalci v Hali Tivoli tokrat niso videli zadetka. Vrata olimpije tokrat brani Aleš Sila, ki je ubranil vseh devet strelov nasprotnika, na drugi strani pa je gostujoči vratar Sasu Hovi moral psoredovati štirinajstkrat.

Verlič za prvo, Koblar za drugo točko

Druga tretjina pa je zato ponudila več veselja Zmajem, saj so dobrih pet minut pred koncem drugega dela igre prišli do vodstva. Žiga Grahut je poskrbel za prvi zadetek na tekmi, asistenci pri zadetku pa sta pripadli Anžetu Ropretu in Mateju Hočevarju. Ekipi sta kljub temu na drugi odmor šli poravnani na ena, saj je dobro minut pred koncem za izenačenje zadel Peter Pucher.

Začetek zadnje tretjine je prinesel novo razočaranje domačim. Pascal Morency je bil že po minuti igre izključen zaradi spotikanja, prednost igralca več pa so gostje tokrat s pridom izkoristili. Martin Podesva je v 42. minuti poskrbel za vodstvo Znojma. Pet minut pred koncem pa je prednost igralca več izkoritila tudi Olimpija, ki je prek Mihe Verliča prišla do izenačenja na dve in do podaljška.

Ker v petminutnem podaljšku zadetka ni bilo, se je o zmagovalcu in dobitniku druge točko odločalo v kazenskih strelih. Bolj zbrani so bili tokrat Zmaji, ki so na koncu slavili po uspešnm strelu Gregorja Koblarja. Ker je Innsbruck izgubil na gostovanju v Gradcu, to pomeni, da je Olimpija zmanjšala zaostanek za predzadnjim mestom na štiri točke