22 ogledov

Olimpija zlahka odpravila Madžare

Pulj, arena, hokej, medveščak, olimpija Igor Kralj/PIXSELL
Ljubljanska Olimpija je vknjižila šele tretjo zmago v letošnji izvedbi lige EBEL, boljši so bili od madžarske Sape.

Mesec dni je trajala suša Telemacha Olimpije v razširjenem državnem prvenstvu, saj so toliko časa potrebovali, da so na račun vpisali novo zmago. Na domačem ledu so premagali Sapo Fehervar s 5:2 in tako prišli šele do tretje zmage v sezoni.

Dobro se je tokrat začelo že v prvi tretjini, ki so jo dobili hokejisti Olimpije z 2:1. Za zelene sta zadela Žiga Pešut v drugi in Miha Verlič v 17. minuti, s čimer je izničil izenačujoči zadetek Yellow Horna štiri minute pred tem.

Gostje so se v drugi minuti zbrali, prišli do izenačenja in tretja tretjina se je tako začela z izidom 2:2. A hokejisti Olimpije so tokrat pokazali kvaliteto in željo po zmagi. Že v prvi minuti zadnjega dela igre jih je v vodstvo ponovno popeljal Miha Verlič, piko na i tej zmagi pa sta kasneje postavila še Ken Ograjenšek in Andrej Hebar.