Šport

Olimpiji boleč udarec Zagrebčanov

Olimpijo so v Tivoliju hokejisti Medveščaka "stisnili ob zid". Žurnal24 main
Tilia Olimpija si je v prvi polfinalni tekmi državnega hokejskega prvenstva privoščila domači poraz proti Medveščaku. Acroni Jesenice presenečenja proti Stavbarju Mariboru niso dovolile.
 

Polfinale DP v hokeju

Olimpija : Medveščak 0:1 (0:1)*
Jesenice : Maribor 8:2 (1:0)*
*izid v zmagah

Pričakovati je bilo, da se bosta Tilia Olimpija in Acroni Jesenice sprehodili do finala DP v hokeju na ledu. A očitno Olimpiji ne bo niti slučajno lahko, medtem ko so Jeseničani krenili zelo odločno. Olimpija je pred 1.500 gledalci v Tivoliju na prvi tekmi doživela boleč poraz, saj je bil zagrebški Medveščak boljši z 0:1. Jeseničani s Stavbarjem iz Maribora niso imeli težav, saj so za vodstvo z 1:0 v zmagah tekmo v Podmežakli dobili z 8:2.

 

V polfinalu DP ekipe
igrajo na dve zmagi.

Druga tekma Med Jesenicami in Stavbarjem bo v ponedeljek v Mariboru, ljubljansko-zagrebški dvoboj pa se bo nadaljeval na Hrvaškem v torek.

Poraz Olimpije je presenetljiv le za tiste, ki si tekme niso ogledali v živo. Medveščak je bil v prvih dveh tretjinah boljši tekmec, edini gol pa je Domen Vedlin dosegel v trenutkih, ko je imel zagrebški klub na ledu igralca manj. Zagrebčani so brez težav nadzorovali potek tekme tudi v drugi tretjini, domači pa so šele v zadnjem delu nekajkrat nevarno zapretili. A ostalo je pri minimalni zmagi Medveščaka, pa čeprav so imeli domači v 58. minuti na voljo kazenski strel (poskus Nika Zupančiča je zagrebški vratar Gašper Krošelj ubranil), skupno so imeli kar osemkrat igralca več na ledu (Zagrebčani le enkrat), učinka pa ni bilo. Krošelj je skupaj ubranil kar 44 poizkusov Olimpije.

Andrej Hebar je za Jesenice zadel dvakrat. © Dejan Mijovič

 
Jesenice so svoj del naloge opravile brezhibno. V Podmežakli je bilo nekoliko bolj izenačeno le do 24. minute, ko so Mariborčani, ki si kljub porazu zaslužijo čestitke za borbenost, znižali na 2:3. A nato so domači ujeli pravi ritem in v drugi tretjini še štirikrat zadeli v polno. Ob zmagi železarjev je za slovenske prvake dva gola dosegel Andrej Hebar, po enega pa Damjan Dervarič, Miha Rebolj, David Rodman, Marjan Manfreda, Tomaž Razingar in Conny Strömberg, za mariborske Lisjake pa sta bila uspešna Daniel Terenta in Marjan Kovačič.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.