25 ogledov

Olimpijski prvaki prvi polfinalisti

francija rokomet rio 2016 Profimedias
Aktualni olimpijski prvaki so se uvrstili v polfinale rokometnega turnirja v Rio de Janeiru.

Francoska izbrana vrsta je v prvem četrtfinalu premagala Brazilijo in se z izidom 34:27 uvrstila med štiri najboljše ekipe olimpijskega turnirja.

Galski petelini, ki so pred štirimi leti v Londonu osvojili zlato kolajno, se bodo za vstop v finale pomerili z Nemčijo, ki je s 34:22 premagala Katar.

Slovenske rokometaše nocoj čaka tekma z Danci, ki se bo začela ob 22. uri. V primeru zmage se bodo varovanci Veselina Vujovića pomerili z zmagovalcem obračuna med Poljsko in Hrvaško.