12 ogledov

Osmo mesto za Boleta

Grega Bole je v cilj prikolesaril v času zmagovalca. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Slovenski kolesar Grega Bole je na 19. etapi kolesarske dirke po Španiji, ki jo je dobil Belgijec Philippe Gilbert, zasedel odlično osmo mesto. V vodstvu ostaja Vincenzo Nibali.
Božiču zmaga na Otoku
Slovenski kolesar Borut Božič uspešno nastopa na dirki po Veliki Britaniji. V sedmi, 152 kilometrov dolgi etapi med Bury St Edmundsom in Colchestrom je premagal vse tekmece in zmagal. V skupni razvrstitvi je kolesar Vacansoleila na drugem mestu, 1:05 minute za vodilnim Švicarjem Michaelom Albasinijem. Dirka se bo končala v soboto.

Belgijec Philippe Gilbert je zmagovalec 19. etape kolesarske dirke po Španiji. Tekmovalec ekipe Omega Pharma-Lotto je na 231 kilometrov dolgi etapi med Piedrahito in Toledom v ciljnem sprintu ugnal Američana Tylerja Farrarja. Rdečo majico vodilnega je zadržal Italijan Vincenzo Nibali (Liquigas). Edini slovenski predstavnik na dirki Grega Bole (Lampre) je osvojil osmo mesto.