17 ogledov

Paket štirih točk doma

Čeprav je Olimpija ujela dva zadetka zaostanka, so po kazenskih strelih slavili Žurnal24 main
V 27. kolu razširjenega avstrijskega državnega prvenstva so ljubitelji slovenskega hokeja končno dočakali tudi dvojno slovensko zmago. Olimpija do zmage v Zagrebu, Jesenice boljše od KAC-a.

Ljubljanska ekipa po odslovitvi trenerja Danyja Gelinasa in zmagi na večnem derbiju dočakala še zmago na obračunu proti Zagrebu, ki jih je letos sicer že dvakrat premagal. Zagrebčani so tudi Olimpijini neposredni tekmec v boju za osmo mesto, zato sta točki še toliko bolj pomembne.

Zagrebčani in Ljubljančani so bili v prvem delu igre bolj ali manj enakovredni. Razlika je bila le v tem, da so bili gostitelji pri svojih strelih malce odločnejši, nevarnejši. Vodilni gol so dosegli v 12. minuti tik po izteku dvominutne kazni Jurija Goličiča, ko se je v gneči pred vrati sicer razpoloženega Aleša Sile najbolje znašel Aaron Fox. Ljubljančani so imeli v prvi tretjini najlepšo priložnost v 11. minuti, ko je Higgins ob igralcu manj sam krenil v protinapad, a na koncu slabo streljal.

A prav slednji je v 25. minuti poskrbel za izenačenje, ko je za hrbet
Roberta Kristana pospravil odbit plošček po strelu Aleša Mušiča. Ta zadetek je dal očiten elan gostujočim hokejistom, ki so v 30. minuti še dvakrat zadeli in tako izkoristili svojo premoč. Najprej je z modre črte zadel Greg Kužnik, na 3:1 pa je 20 sekund zatem povišal Mušič, ki je iz bližine poslal ploščico pod prečko. Čeprav so naslednjih nekaj minut pritiskali Zagrebčani, pa so Ljubljančani v 38. minuti še povišali svojo prednost. Po lepi podaji Franka Banhama je iz bližine zadel Jurij Goličič in dokončno odločil tekmo. Zadnja tretjina je bila tako bolj ali manj le še formalnost.

Trener Jesenic
Mike Posma pa je znal po bolečem porazu dobro motivirati svojo ekipo in jo popeljal do pomembne zmage, po kateri bodo slovenski državni praki prav gotovo  poizkušali dvigniti krivuljo uspeha.

Železarjem so manjkali štirje standardni igralci (Tomaž Razingar, Anže Terlikar, Jan Golubovski in Miha Rebolj), pri gostih iz Celovca pa so prav tako manjkali številni igralci. Začetek je bil vzpodbuden za domače, kajti hokejisti Acronija so se takoj preselili pred vrata Reneja Swetteta, ki ga je v drugi tretjini zamenjal Hannes Enzenhofer, in nekajkrat nevarno zapretili. Za vodstvo je v sedmi minuti poskrbel Todd Elik, ki je uspešno izvedel kazenski strel, ob igralcu manj ga je namreč Johannes Kirisits nepravilno zaustavil. Zadetek je dal gostiteljem nov zagon, dobro igro pa je kronal Robert Sabolič po lepi podaji Žige Jegliča.

Prednost dveh zadetkov je domačim navijačem vlivala veliko optimizma pred drugo tretjino, ki pa so jo začeli z dvema igralcema manj in se uspešno obranili. Nato pa vendarle klonili ob igri petih proti štirim v korist gostov. Sledili sta še dve izključitvi na domači strani, česar gosti niso znali unovčiti, v 36. minuti pa si je domača obramba privoščila veliko napako. Za znižanje izida in negotovo zadnjo tretjino pa je poskrbel Michael Craig.

Prvaki lige Ebel so v četrti minuti zadnjega dela izenačili, a gostitelji so dve minuti pozneje ob igralcu več s strelom pod prečko spet povedli prek Andreja Makrova. Ko je na polovici zadnje tretjine - tudi pod prečko - zadel še Žiga Jeglič, je bil skalp Korošcev povsem blizu. Gostje so se sicer še približali na gol zaostanka, njihove upe pa je dve minuti pred koncem pokopal Andrej Hebar.