19 ogledov

Pedrosa izkoristil odsotnost doktorja

Dani Pedrosa je zmagovalec dirke za veliko nagrado Italije v Mugellu. V odsotnosti Valentina Rossija je drugo mesto zasedel Jorge Lorenzo, tretji je bil domačin Andrea Dovizioso.

Španec Dani Pedrosa (Honda) je zmagovalec četrte dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu motoGP. V italijanskem Mugellu je bil hitrejši od rojaka na Yamahi Jorgeja Lorenza, tretje mesto je osvojil domačin Andrea Dovizioso (Honda). Domači adut in branilec naslova Valentino Rossi ni nastopil, saj si je na sobotnem treningu zlomil nogo.

Pedrosa je vodil od starta do cilja na prvi dirki brez Rossija. Slednji bo zaradi nesreče primoran počivati predvidoma pet mesecev.  V skupnem seštevku po štirih dirkah vodi Jorge Lorenzo z 90 točkami, 25 manj jih je zbral Pedrosa, tretji pa je Rossi, ki jih ima 61.