24 ogledov

Petarda Olimpije in Jesenic

Žiga Pance je za Olimpijo zadel že v 2. minuti. (Foto: Anže Petkovšek) Žurnal24 main
Olimpija se je po visoki zmagi nad Jesenicami (6:2), v 27. kolu hokejske lige Ebel z enako mero znesla še nad Sapo Fehervar. Na Jesenicah je s 5:3 klonilo vodilno moštvo lige celovški KAC.

Hokejisti Olimpije so kljub številnim poškodbam že na začetku pritisnili na vrata Madžarov in v 2. minuti po podaji Kevina Kanteeja in golu kapetana Žige Panceta povedli z 1:0. Pance je podajo sprejel ob desni vratnici in rutinirano zadel.

V 10. so zmaji vodili že z 2:0. Petr Šachl je sam pridrsal pred vrata gostov in iz drugega poizkusa premagal Satosaarija. Gostje so v 15. minuti po hitrem protinapadu Johanssona znižali na gol zaostanka. To je bil tudi končni izid prve tretjine. V drugih 20 minutah so navijači v Tivoliju videli le en zadetek in vodstvo Olimpije s 3:1. V 29. minuti je odbit plošček v mrežo spravil Tomi Mustonen.

Hokejiste v ligi Ebel zdaj čaka reprezentančni premor, Slovenci se bodo od četrtka do sobote merili na turnirju na Jesenicah.

V zadnjem delu igre je Olimpija s tremi zadetki dokončno strla nasprotnika. Že v 42. minuti je bilo 5:2. Najprej je drugič mrežo zatresel Mustonen, slabo minuto kasneje pa je zadel še Anže Ropret, ki se je najbolje znašel pred vrati gostov. V 52. minuti je končni rezultat tekme postavil Aleš Mušič, ki je zadel izpred vrat. Tako so zmaji po petkovi zmagi proti Jesenicam še drugo tekmo zapovrstjo zmagali s 6:2, sedaj pa je na vrsti 10 dnevni reprezentančni odmor.

Odstop Šuvaka vplival pozitivno
Jesenice
so niz osmih porazov, prekinile proti vodilnemu moštvu lige celovškemu KAC-u. Železarji so po burnem tednu nekaj ur pred tekmo ostali brez športnega direktorja Zvoneta Šuvaka. 1.300 gledalci domačih navijačev je oživelo 24 sekund pred prvim odmorom. V protinapad je ušel Brett Lysak, sledil mu je Sabolič, ki je plošček po podaji preusmeril v mrežo. To je bil prvi zadetek Jesenic v domači dvorani po več kot 180 minutah strelske suše.

V zadnjo tretjino sta ekipi odšli z neodločenim rezultatom (2:2). Železarji so povedli, ko so bile moči na ledu spet izenačene. Po podajah Marca Cavosieja in Židana je lepo zadel Žiga Jeglič. Vodstvo je naraslo po kombinaciji tretjega napada, ko je plošček v mrežo potisnil Marjan Manfreda. V 47. minuti so Gorenjci vendarle izkoristili tudi prednost igralca več. Na klopi za kaznovane je bil Jeff Shantz, po podaji Tičarja je prednost treh golov zadel Klemen Pretnar. Korošci so imeli priložnost, da se vrnejo v tekmo, ko sta bila v 51. minuti istočasno izključena Beckett in Jure Dolinšek. Po 13 sekundah so gostje zadeli vratnico, nato pa je O'Keefe plošček ujel; po ogledu videoposnetka sta se glavna sodnika odločila, da gola ni bilo. Christoph Brandner pa je nato v 53. minuti izkoristil podajo Shantza in znižal zaostanek. Slabi dve minuti pred koncem je Swette mesto prepustil šestemu igralcu v polju. Jeseničani pa so se čvrsto branili in zasluženo slavili.