17 ogledov

Pinturault zapravil zmago, na vrhu Ligety

Alexis Pinturault Francija Beaver Creek smučanje veleslalom EPA
Ameriški alpski smučar Ted Ligety je zmagal na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v Beaver Creeku. Ligety je po Söldnu zmagal zmagal drugič v sezoni. Drugi je bil Avstrijec Marcel Hirscher (+0,69), tretji pa je bil Norvežan Kjetil Jansrud (+0,78). Edini Slovenec na startu Boštjan Kline je odstopil na prvi progi.

Edini slovenski predstavnik Boštjan Kline, ki je startal kot zadnji s številko 61, se tako kot na nedeljskem prvem veleslalomu v Beaver Creeku tudi tokrat ni prebil med trideset najboljših. Slovenci v moškem veleslalomu niso osvojili točk že vse od decembra 2009. Zadnje točke svetovnega pokala v veleslalomu sta osvojila Janez Jazbec in Aleš Gorza. Zaradi veleslalomske suše ima slovenska moška vrsta le eno mesto na startni listi svetovnega pokala. Jazbec je na uvodni tekmi v Söldnu 23. oktobra osvojil 56. mesto.

Današnji veleslalom so v Koloradu izpeljali, ker so preizkušnje v francoskem Val d'Iseru odpovedali zaradi pomanjkanja snega. V Beaver Creeku bodo izpeljali še dve preizkušnji prestavljeni iz francoskih Alp. V sredo je na sporedu ženski superveleslalom, v četrtek pa moški slalom.

Ligety je na prvi progi vpisal četrti čas s 14 stotinkami sekunde zaostanka za takrat vodilnim Francozom Alexisom Pinturaultom. Francoski alpski smučar pa na drugi progi ni ubranil vodstva. Ligety je bil na drugi progi namreč nepremagljiv ter je vpisal deseto zmago v svetovnem pokalu. Francoz je tekmo končal na četrtem mestu (+0,90). Zmagovalec nedeljskega veleslaloma Marcel Hirscher pa je končal na drugem mestu. Vodilni v svetovnem pokalu, Norvežan Aksel Lund Svindal, ki je bil tretji na prvi progi, je bil na koncu šesti z zaostankom (+1,18).