7 ogledov

Po Kopitarju Perry potopil še Stajana

Corey Perry je za zmago Račkov zadel v tretji minuti podaljška. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Anaheim Ducks so spet na mestu, ki vodi v končnico. 40. zmago v sezoni (5:4 proti Calgary Flamesom) jim je tako kot prejšnjo (proti L. A. Kingsom) z golom za zmago (v podaljšku) priboril Corey Perry.

Calgary Flames kanadskega Slovenca Matta Stajana (ena podaja) so v noči na ponedeljek doživeli enako usodo kot Los Angeles Kings našega Anžeta Kopitarja večer prej. Gol za poraz jim je zabil Corey Perry. Igral se je podaljšek, ko je Perry zadel za 5:4, za 40. zmago Anaheim Ducksov, ki so se tako pomaknili na osmo mesto zahodne konference. "Sanjaš o takih tekmah, tekmah, kot bi šlo za končnico. Bolje ne bi moglo biti," je bil navdušen nad razpletom Perry. Zanj je bil to že 39. gol v sezoni. "Je neverjeten hokejist in ima MVP sezono. Lačen je golov in zmag. Lepo je gledati mladeniče, ko igrajo tako dobro," je soigralca pohvalil Teemu Selanne. Pravzaprav gredo zasluge tudi slednjemu, saj je dve minuti pred koncem rednega dela zadel za podaljšek.