61 ogledov

Pred Slovenci pokleknili svetovni prvaki!

evropsko prvenstvo v odbojki 2015, slovenija, nizozemska, tekma za četrtfinale
1/15
Slovenska odbojkarska reprezentanca je v četrtfinalu evropskega prvenstva premagala Poljsko s 3:2 (17, 19, -23, -19, 14) in si zagotovila boj za odličja.

Slovenci so se Poljakom oddolžili za poraz v skupinskem delu in si priigrali priložnost, da osvojijo kolajno na evropskem prvenstvu v Bolgariji.

Slovenski odbojkarji so bili v tretjem nizu pri izidu 22:22 le še tri točke oddaljeni od zgodovinske uvrstitve v polfinale EP, a so se Poljaki vrnili in izsilili peti, odločilni niz.

Varovanci Andree Gianija so v sklepno dejanje krenili odločno in v finišu živce parajočega obračuna ubranili zaključno žogo aktualnih svetovnih prvakov ter poskrbeli za daleč največji uspeh slovenske odbojke na prvenstvih stare celine.

''Počutim se izjemno. Zmagali smo! Vedeli smo, da bo težko, vendar smo se borili od začetka do konca. Danes smo igrali dobro odbojko. Tudi včeraj smo igrali dobro in s takšnimi predstavami si želimo nadaljevati. V finalu bi rad igral proti Bolgariji pred polno dvorano. To bi bilo fantastično,'' je po tekmi povedal Alen Pajenk.

V polfinalu jih čaka reprezentanca Italije, ki je bila z 0:3 (-20, -19, -19) boljša od Rusije.

Potek tekme

1. niz

Slovenci so v srečanje krenili odločno in v prvem nizu prikazali agresivno igro, ki je nekoliko presenetila nerazpoznavne Poljake, z izredno učinkovitostjo v napadu pa so se Gianijevi fantje dokopali do vodstva z 1:0 (25:17).

2. niz

V drugem nizu so Poljaki odgovorili in povedl s 6:2, a so naši fantje znova strnili vrste in hitro prišli do izenačenja na sedem. V zadnjem delu niza je bilo znova vse v znamenju slovenske reprezentance, ki je slavila s 25:19 in se pomaknila na rob uvrstitve v polfinale.

3. niz

V tretjem nizu so Slovenci rahlo popustili, kar so svetovni prvaki znali izkoristiti. Končnica je bila znova napeta, saj so so Gianijevi varovanci prišli do izenačenja na 22, nato pa je Klemen Čebulj svoj servis poslal v mrežo. Poljaki so darilo sprejeli in kmalu zatem znižali na 1:2 v nizih.

4. niz

V četrtem nizu je bila pobuda večji del na strani Poljakov, ki so prišli do izenačenja (2:2), a našim to ni odvzelo poguma.

5. niz

V zadnji niz so krenili odločno, ves čas diktirali tekmo, a se na koncu spet znašli na robu prepada. Svetovni prvak so servirali za končno zmago, vendar so Slovenci točko dobili, nato pa na svoj servis prišli do težko prigaranega zmagoslavja.