31 ogledov

Prednost Mazejeve vztrajno kopni

Tina Maze
1/9
Tina Weirather je zmagovalka predzadnjega smuka letošnje sezone. Anna Fenninger se je z drugim mestom še približala Tini Maze, ki je bila tretja. Slovenski uspeh je na petem mestu dopolnila Ilka Štuhec. Vanja Brodnik je odstopila.

Skoraj tri kilometre dolgo progo je odprla Ilka Štuhec, ki je imela nekaj težav le v zaprtem delu smuka. Tekma se je začela v sončnem vremenu, temperatura zraka pa je bila dve stopinji nad ničlo.

Prvo spodbudno informacijo o vožnji slovenske predstavnice je dala vožnja Mirjam Puchner, ki je za Štuhčevo zaostala sekundo in 24 stotink.

Tekmovalke so ena za drugo zaostajale za Slovenko, ki je po nastopu dvanajstih smučark še vedno zasedala prvo mesto. Laurenne Ross je bila dobro na poti, da premaga Štuhčevo, saj je imela pri zadnjem merjenju 66 stotink prednosti, nato pa naredila napako in odstopila. Sledil je nastop Julie Mancuso, ki Slovenjgradčanke prav tako ni uspela ogroziti. Neuspešna je bila tudi Dominique Gisin, nato pa je prišla na vrsto Tina Maze!

Črnjanka je vseslovenski dvoboj začela odlično, saj si je po nekaj sekundah prismučala 18 stotink prednosti. Mazejeva je pri drugem merjenju vmesnega časa zaostajala 22 stotink, pri tretjem pa je bila ponovno dve desetinki hitrejša. Prednost je nato še povečala (-0,36), kar je v cilju zadostovalo za prevzem vodstva (-0,15). Štuhčeva je Tinino prečkanje ciljne črte pospremila z nasmeškom.

Slovensko pravljico je prekinila Tina Weirather, ki je bila najhitrejša tudi na petkovem treningu. Smučarka iz Lihtenštajna je soimenjakinjo premagala za 91 stotink sekunde. Lindsey Vonn je nastopila s številko 21 in si v zgornjem delu pridelala 31 stotink, nato pa zaostanek stopnjevala vse do cilja (+1,40).  Sledil je nastop Anne Fenninger. Pri prvem vmesnem času je zaostajala stotinko, pri drugem pa je razlika narasla na več kot štiri desetinke. Ta se do cilja ni več bistveno spremenila, Avstrijka pa je z zaostankom 51 stotink prevzela drugo mesto.