23 ogledov

Prevc ubranil slovensko čast

Peter Prevc Žurnal24 main
Tudi na drugi tekmi v Zakopanah je v finalu od Slovencev nastopil le mladi Peter Prevc, ki je končal na 11. mestu. Najboljši je bil Simon Ammann pred Thomasom Morgensternom.
Kramaršič drugi
Nemec Maximilian Mechler (285,6 točke) je pred domačimi navijači v Titisee-Neustadtu dobil 14. tekmo celinskega pokala v smučarskih skokih to zimo. Na drugem mestu je končal najboljši v slovenski ekipi, Matic Kramaršič (266,9). V "top 10" so končali še Robert Hrgota (254,9) na petem ter Matjaž Pungertar in Mitja Mežnar na devetem mestu (249,7). Rok Zima je bil 13., Jure Šinkovec 17., Dejan Judež pa je zasedel 21. mesto; brez točk je ostal le Tomaž Naglič na 43. mestu.

Švicar Simon Ammann (276,3 točke) je zmagovalec druge tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Zakopanah. Drugi je bil Avstrijec Thomas Morgenstern (268,9), tretji pa Norvežan Tom Hilde (267,1). Edini slovenski finalist Peter Prevc (246,9) je tekmo končal na enajstem mestu in s tem izenačil svoj najboljši dosežek v svetovnem pokalu. Brez finala so v slovenskem taboru ostali Robert Kranjec na 31., Jurij Tepeš na 34. in Jernej Damjan na 38. mestu. Tako je druga od treh tekem svetovnega pokala v poljskem zimskem središču slovenskemu taboru prinesla podoben izplen kot uvodna - enega finalista. Tudi tokrat je bil to najmlajši v ekipi Prevc.

Mladi skakalec kranjskega Triglava je bil tokrat odličen in je po slabem kvalifikacijskem skoku pokazal dobra skoka ter končal prvo serijo na repu deseterice. V finalu pa je imel zelo slabe razmere, a je kljub temu zadržal visoko uvrstitev in tekmo končal na enajstem mestu ter tako ponovil dosežek iz Innsbrucka.

Finalno serijo je zaznamoval spremenljiv veter, ki se je v hrbet najbolj okrepil prav pred nastopom zadnjih desetih skakalcev. Na samem vrhu štirikratni olimpijski prvak Ammann, ki je to zimo zmagal prvič po novoletni zmagi v Garmisch-Partenkirchnu, ni dopustil presenečenja. Očitno se ob pravem času - pred bližnjim svetovnim prvenstvom v Oslu - vrača v pravo formo.

Drugo mesto si je v finalu priskakal vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Morgenstern, tretje pa z najdaljšo daljavo finalne serije Hilde.

Morgenstern ostaja prepričljivo v vodstvu svetovnega pokala (1348 točk), na drugo mesto se je po današnji zmagi povzpel Ammann, ki za "Morgijem" zaostaja za 445 točk, tretji je Avstrijec Andreas Kofler (901). Najboljši Slovenec je Kranjec (181) na 23. mestu.

V nedeljo bo v Zakopanah na sporedu še tretja tekma svetovnega pokala, tista, ki bi morala biti na sporedu že decembra lani v Harrachovu. Prva serija se bo začela ob 14.45.