2971 ogledov

Prijetno presenečenje: Slovenka bronasta na SP v Glasgowu

Lia Apostolovski Profimedia
Lia Apostolovski na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Glasgowu osvojila bronasto medaljo v skoku v višino.

Težko govorimo o senzaciji, saj je bila 23-letna Lia Apostolovski v zadnjem času v zares izvrstni formi, toda ob izjemni konkurenci na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Glasgowu si ji je pred začetkom tekmovanja le malokdo upal pripisati kolajno. Zanjo je tokrat zadoščalo 195 centimetrov, ki jih je preskočila v prvem poskusu. To je sicer tudi izenačitev njenega osebnega rekorda.

Na 197 centimetrov je Lia Apostolovski, sicer hčerka nekdanjega skakalca v višino Saša Apostolovskega, letvico podrla, nato pa do konca tekmovanja ni več skakala. To je zadoščalo za bron, zmage se je prav z odličnim zadnjim skokom na 199 centimetrov razveselila Avstralka Nicola Olyslagers, druga je bila Ukrajinka Jaroslava Magučih. Ukrajinka je sicer branila naslov svetovne prvakinje, a jo je tokrat ugnala Avstralka Olyslagers.

Jaroslava Magučih, Nicola Olyslagers in Lia Apostolovski | Avtor: Profimedia Profimedia