21 ogledov

Prva nosilca zlahka v osmino finala

Andy Murray OP Avstralije EPA
Prva nosilca odrtega teniškega prvenstva Avstralije v Melbournu Britanec Andy Murray in Nemka Angelique Kerber sta se brez težav uvrstila v osmino finala uvodnega turnirja sezone za grand slam.

Nasprotnik Škota Andyja Murraya z novo pridobljenim plemiškim nazivom sir v osmini finala bo, po zmagi nad Američanom Samom Querreyem (6:4, 6:2, 6:4), Nemec Mischa Zverev, ki je ugnal Tunizijca Maleka Jazirija (6:1, 4:6, 6:3, 6:0).

Po senzacionalnem slovesu šestkratnega zmagovalca Australian Opna Novaka Đokovića se je za Škota odprla avtocesta do finala in prvega naslova na turnirjih za grand slam v Melbournu. Prav Srb je bil Murrayjev krvnik v štirih Murrayjevih zadnjih finalih na OP Avstralije.

"Počutil sem se bolje in tudi moje gibanje je bilo boljše, ko sem se malce ogrel in uigral. Še nekoliko čutim gleženj, zaradi česar sem bil nekoliko živčen na začetku, vendar pa sem bil v dvoboju iz igre v igro boljši," je dejal Murray.

V osmino finala je napredoval tudi japonski teniški zvezdnik Kei Nishikori, ki je brez izgubljenega niza odpravil Slovaka Lukaša Lacka (6:4, 6:4, 6:4).

V nadaljevanje turnirja se je uvrstil tudi Stan Wawrinka, četrti postavljeni igralec iz Švice, ki je premagal Srba Viktorja Troickega (3:6, 6:2, 6:2, 7:6(7)). Italijan Andreas Seppi se bo za mesto v četrtfinalu udaril z Wawrinko, ki je prvi naslov na turnirjih za grand slam osvojil pred tremi leti prav v Melbournu. Italijan je v tretjem krogu premagal Belgijca Steva Darcisa s 4:6, 6:4, 7:6(1), 7:6(2).

V druščini najboljših šestnajst teniških igralcev je tudi Francoz Jo-Wilfried Tsonga, 12. nosilec, ki ga je v tretjem krogu precej namučil Američan Jack Sock. Francoz je slavil s 7:6 (4), 7:5, 6:7 (8), 6:3.

Avstralski navijači so tribune zapuščali precej razočarani, potem ko je izpadel Bernard Tomić, ki je izgubil obe zadnji podaljšani igri proti Britancu Danu Evansu. Britanec je slavil s 7:5, 7:6 (2), 7:6 (3) ter si zagotovil dvoboj osmine finale s Tsongajem.

17. nosilec Švicar Roger Federer je v uri in pol premagal desetega nosilca iz Češke Tomasa Berdycha, oddal je le deset iger (6:2, 6:4, 6:4).

Kerberjeva oddala le štiri igre

Rusinja Anastasija Pavljučenkova je bila v tretjem krogu boljša od enajste nosilke Rusinje Jeline Svitoline s 7:5, 4:6 in 6:3, osma igralka turnirja Svetlana Kuznjecova iz Rusije pa je izločila Srbkinjo Jeleno Janković s 6:4, 5:7 in 9:7.

V osmini finala bo Kuznjecova zaigrala s Pavljučenkovo, nemška kvalifikantka Mona Berthel, ki je v treh nizih izločila domačinko Ashleigh Barty, pa si je zagotovila dvoboj s starejšo od sester Williams Venus, ki je oddala le eno igro Kitajki Duan Yin-Ying.

Angelique Kerber OP Avstralije | Avtor: EPA EPA
Branilka naslova Angelique Kerber, ki je Čehinji Kristyni Pliškovi oddala štiri igre, se bo za četrtfinale udarila z Američanko Coco Vandeweghe, ki je Kanadčanko Eugenie Bouchard premagala v treh nizih. V osmino finala se je prebila tudi Romunka Sorana Cirstea, ki je s 6:2, 7:6 (2) premagala Američanko Alison Riske.

"Veselim se naslednjega dvoboja. Super. Zdaj mislim, da sem končno ujela pravi ritem," je dejala nemška zvezdnica Kerberjeva, ki ni najbolje začela nove sezone, saj je že v uvodnih krogih izgubila na obeh pripravljalnih turnirjih WTA v Avstraliji, v Brisbanu in Sydneyju.