25 ogledov

Prvaki prekinili niz Kraljev

Kopitar Vojnov Muzzin San Jose Sharks Los Angeles Kings liga NHL Reuters
Niz sedmih zmag hokejistov Los Angeles Kings se je ustavil na gostovanju pri aktualnih prvakih severnoameriške hokejske lige NHL Chicago Blackhawks.

Chicago je slavil s 4:2, med strelce se je vpisal tudi slovenski napadalec Anže Kopitar, ki je zadel nekaj več kot minuto pred koncem prve tretjine za vodstvo kraljev z 2:1.

Kopitar je vpisal še četrti zadetek za kralje v novi sezoni.

S četrtim porazom v tej sezoni so kralji sestopili z mesta vodilne ekipe pacifiške skupine. Hokejiste iz Los Angelesa je prehitelo moštvo Vancouver Canucks, ki je slavilo doma s 4:1 proti Philadelphii Flyers. Los Angeles ima 14 točk, Vancouver ob eni odigrani tekmi več pa 16 točk.

Kralje nova tekma čaka že v noči na sredo, ko bodo gostovali pri St. Louisu.