Šport

Prvi Slovenec z zmago v bobu

Matej Juhart (levo) je prvi Slovenec z zmago na tekmi svetovnega pokala v bobu. Žurnal24 main
Prvič je v svetovnem pokalu v bobu zmagal Slovenec, in sicer Matej Juhart s tretjo posadko Nemčije na tekmi v Altenbergu. Zdaj bi rad nastopil na SP februarja prihodnje leto v ZDA.
 
 

Moji nastopi so dokaz vsem našim članom bob ekip, da je mogoče priti v sam vrh. Upam, da bom lahko naše ekipe naučil še.

Matej Juhart

 
Matej Juhart , ustanovitelj in predsednik Bob zveze Slovenije, je na svetovnem pokalu v bobu v nemškem Altenbergu nastopil kot tretji mož v tretji nemški posadki štiriseda in kot prvi Slovenec doslej zmagal v tem športu. Juhart je pred leti v bobu, Slovenija namreč nima konkurenčne posadke niti konkurenčnega boba, že nastopal za Hrvaško, ki si je izborila nastop na olimpijskih igrah v Torinu, kjer pa Juhart ni mogel nastopiti, ker nima hrvaškega državljanstva. "Res je sicer, da sem nastopal za Hrvaško, vendar z njimi nisem mogel doseči takega uspeha. V bobu je pomembna celotna posadka, posameznik ne šteje nič. Hrvati nimajo pravega materiala, pravega boba in ostale opreme, pa tudi znanje Nemcev na čelu z voznikom je na neprimerno višji ravni. Vesel sem, da sem dobil to priložnost. Nemci so v samem svetovnem vrhu, ker je bob del njihove športne tradicije. Čeprav so tako veliki, pa lahko tudi Slovenci sodelujemo v vrhu tega športa. Moji nastopi so dokaz vsem našim članom bob ekip, da je mogoče priti v sam vrh. Upam, da bom lahko naše ekipe naučil še več," je po nastopu dejal Juhart.

Juhart je bil tretji član tretje nemške ekipe na nedeljski tekmi v Altenbergu. © EPA

 

 
 

Hrvaškega državljanstva nisem vzel, bi pa razmislil o nemškem, če bi se lahko boril za olimpijsko medaljo leta 2010 v Vancouvru.

Matej Juhart

 
"Z nemško tretjo ekipo sem opravil šele prvo tekmo in imel tudi prvi tekmovalni start. Sem pa že toliko časa v tem športu, da so se že vse potrebne reakcije povsem avtomatizirale," je pojasnil Juhart. V Iglsu pri Innsbrucku bo prihodnji konec tedna nastopil v drugi nemški posadki voznika Matthiasa Höpfnerja. "Sem nemški reprezentant in v samem vrhu te ekipe, ker sem zmagal v testih startov. Zato lahko nastopam v dveh ekipah in izbiram. Prva ekipa je sicer že zelo uigrana in oblikovana, rad pa bi si pustil odprto pot, da bi nastopil z najboljšo ekipo na svetovnem prvenstvu februarja prihodnje leto v ZDA. Za Nemce trenutno ne morem nastopiti le na olimpijskih igrah. Hrvaškega državljanstva nisem vzel, bi pa razmislil o nemškem, če bi se lahko boril za olimpijsko medaljo leta 2010 v Vancouvru. To bi bila tudi zame osebno velika motivacija. Dejstvo pa je tudi, da je to edini način, da se lahko naučim vseh skrivnosti boba in da pride tudi Slovenija do prvovrstnega materiala in znanja. Slednjega se nikjer drugje ne moreš naučiti, ker se vse najpomembnejše stvari pa tudi detajle skriva zaradi konkurence," je nanizal Juhart.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.