53 ogledov

Rdeča krila šokirala prvake, ostali favoriti zanesljivi

Detroit Red Wings Profimedia
Vodilne ekipe NHL so z izjemo Tampe prišle do novih zmag.

Vodilne ekipe severnoameriške profesionalne hokejske lige NHL, Toronto, Carolina in New York Islanders, so zabeležile nove zmage. Maple Leafs so po podaljšku s 4:3 strli Winnipeg, Hurricanes so s 5:1 ugnali Nashville, otočani pa so bili s 5:3 boljši od New Jerseyja.

Čeprav na zadnjih tekmah ni kazal najboljših predstav, je Toronto prvi v ligi prišel do 40 točk. Na derbiju prvouvrščenih ekip skupine Scotia North proti Winnipegu je prekinil serijo treh zaporednih porazov, do točk pa je prišel v podaljšku, ki ga je v 59. sekundi odločil Auston Matthews.

To je bil že njegov 21. gol v sezoni, s katerim je še povečal vodstvo na lestvici najboljših strelcev, pred Connorjem McDavidom ima pet golov prednosti.

Carolina je zabeležila sedmo zaporedno zmago, Nashville ji ni predstavljal večjih težav. Že po prvi tretjini je vodila s 3:0, prednost pa do konca še povečala. Dva gola je k zmagi prispeval Morgan Geekie.

V uspešnem nizu zmag so še naprej tudi New York Islanders, njihova zmaga proti vragom je bila že sedma po vrsti, na zadnjih desetih tekmah pa so osvojili vsaj točko. Kljub zmagi s 5:3 izstopajočega posameznika niso imeli, tudi vratar Ilja Sorokin ni imel veliko dela, ubranil je 19 strelov.

Njegov kolega v vratih Bostona, Jaroslav Halak, je 52. v NHL ostal nepremagan. Njegova ekipa je s 4:0 premagala New York Rangers, Slovak je pri tem ubranil 27 strelov. Brad Marchand je v statistiko vpisal tri podaje, Čeh Roman Krejči pa je dosegel svoj prvi gol v sezoni.

Deveti zaporedni poraz je vpisal Buffalo, s 5:2 ga je ugnal Pittsburgh. Jevgenij Malkin je za pingvine dosegel gol in podajo.

Mreže še naprej trese njegov rojak v ekipi Washingtona Aleks Ovečkin. V Philadelphii, kjer je njegova ekipa zmagala s 5:3, je prišel do svojega 715. gola v ligi in samo še za dva zaostaja za šestim najboljšim strelcem v zgodovini Tonyjem Espositom. Na tekmi se je z golom svoje jubilejne 500. točke veselil njegov soigralec John Carlson.

Florida je po podaljšku s 5:4 ugnala Columbus, pa čeprav je v 47. minuti še zaostajala z 1:4. V slabih desetih minutah je nato dosegla tri gole, podaljšek pa je odločil Frank Vatrano.

Za največje presenečenje večera pa so poskrbela rdeča krila iz Detroita. Najslabša ekipa svoje divizije je namreč premagala Tampo Bay Lightning, ki je zasedala sam vrh divizije. V spektakularnem obračunu je pa dalo kar 10 zadetkov, s 6:4 pa so bili uspešnejši Red Wings. Odločilna je bil druga tretjina, v katero je Dteroit dobil z rezultatom 2:0 ter tako pred zadnjo tretjino povedel s 5:2.

* Izidi:
Boston Bruins - New York Rangers           4:0
Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins       2:5
New York Islanders - New Jersey Devils     5:3
Philadelphia Flyers - Washington Capitals  3:5
Carolina Hurricanes - Nashville Predators  5:1
Columbus Blue Jackets - Florida Panthers   4:5 (podaljšek)
Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets        4:3 (podaljšek)

2. St Louis      14   8    4   83:82    32
3. Minnesota     15   8    1   75:63    31
4. Colorado      14   8    2   72:59    30
5. Los Angeles   11   8    6   78:72    28
6. Arizona       12  10    4   69:77    28
7. Anaheim        8  13    6   62:86    22
8. San Jose       9  11    3   66:88    21