17 ogledov

Rekordna uvrstitev Bedeneta

Aljaž Bedene Saša Despot
Aljaž Bedene je po odličnih igrah na turnirju na Dunaju vpisal velik skok na lestvici ATP in je po novem na 178. mestu, kar je njegov najboljši dosežek v karieri. Še naprej vodi Novak Đoković. Pri ženskah na vrhu kraljuje Caroline Wozniacki, najboljša Slovenka Polona Hercog je zadržala 36. mesto.

Na svetovni teniški lestvici ATP je vrh ostal nespremenjen. Vodi Srb Novak Đoković, drugi je Španec Rafael Nadal, tretji pa Škot Andy Murray. Blaž Kavčič, najboljši Slovenec, je pridobil dve mesti in je 87. Velik skok po lestvici je vpisal Aljaž Bedene, ki je po novem na 178. mestu, kar je njegov najboljši dosežek v karieri.

Med najboljših dvesto igralcev sveta je še Grega Žemlja na 124. mestu. Meteorski skok med prvo dvestoterico je doživel Bedene, ki je s 178. mesto vpisal tudi svoj najboljši dosežek na svetovni lestvici.

Bedene se sicer ni prebil v četrtfinale turnirja na Dunaju z nagradnim skladom 650.000 evrov. V osmini finala ga je zaustavil Nemec Tommy Haas, ki je po uri in 43 minutah zmagal s 4:6, 6:4 in 6:1. Kljub porazu pa je 22-letni Ljubljančan presegel pričakovanja v avstrijski prestolnici in se prek kvalifikacij prebil na glavni turnir. V prvem kolu kvalifikacij je premagal Francoza Stephana Roberta s 7:6 (6) in 6:3, v drugem Španca Iniga Cervantesa-Hueguna s 6:3 in 6:3, v zadnjem pa Španca Daniela Gimena Traverja s 6:4 in 7:6 (4). V prvem krogu glavnega turnirja je na nasprotni strani mreže stal Hrvat Ivo Karlović, ki je pri izgubljenem prvem nizu s 6:7 nato dvoboj zaradi poškodbe predal.

Kvitova skočila na drugo mesto

Zmagovalka mastersa WTA, zaključnega turnirja sezone osmih najboljših igralk sveta v Carigradu, češka teniška igralka Petra Kvitova je na najnovejši ženski teniški lestvici WTA prehitela Rusinjo Marijo Šarapovo in se zavihtela na drugo mesto.

Danka Caroline Wozniacki, ki je predčasno izpadla z omenjenega turnirja, bo sezono zaključila na prvem mestu svetovne lestvice. Rusinja Marija Šarapova, ki je turnir v Carigradu zapustila zaradi poškodbe levega gležnja, je po novem z drugega zdrknila na četrto mesto lestvice, saj jo je prehitela tudi finalistka Carigrada Belorusinja Viktorija Azarenka.

Enaindvajsetletna Kvitova je turnir v Carigradu končala brez poraza. Pred enim letom je bila 34. Zadnja Čehinja, ki ji je uspelo dobiti zaključni turnir sezone, je bila Jana Novotna leta 1997.

Najboljša Slovenka Polona Hercog je ohranila svoje 36. mesto na lestvici.