479 ogledov

Remi Slovenije, srbska sodnika razveljavila zadnji hrvaški gol

Slovenija Hrvaška rokomet Stožice RZS/Facebook V Stožicah se je zbralo okrog 6000 navijačev.
Slovenska moška rokometna reprezentanca je v današnji pripravljalni tekmi v Ljubljani remizirala proti Hrvaški (26:26).

Izbranci slovenskega selektorja Veselina Vujovića so v tednu Evropske rokometne zveze (EHF) odigrali prvo pripravljalno tekmo s Hrvati. V ponovitvi letošnje januarske tekme za bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu v Franciji, ki so jo slovenski rokometaši dobili po pravem preobratu, potem ko so v zadnjih dvajsetih minutah nadoknadili osem golov zaostanka, so tokrat pred domačimi gledalci po pravem "rokometnem maratonu" in skoraj dve uri dolgem dvoboju igrali neodločeno. Slovenija bo v soboto odigrala drugo pripravljalno tekmo s Hrvaško, ta se bo v zagrebški Areni pričela ob 20.15.

"Zelo agresivna tekma, sploh ni bila podobna prijateljskemu dvoboju. Glede na to, da smo večino tekme zaostajali, smo lahko zadovoljni z neodločenim izidom."
Gašper Marguč

Začetni udarec je izvedel nekdanji slovenski reprezentant Nenad Stojaković , Vujović - na današnji tekmi je iz različnih razlogov na tribuni pustil Jureta Dolenca, Vida Kavtičnika, Urha Kastelica, Jako Malusa in Grego Okleščna - pa je tekmo začel s sedmimi igralci v polju. Njegovi varovanci so od prve minute zaigrali trdno in odločno ter že v sedmi minuti povedli s 3:1, a nato naredili dve nepotrebni napaki, kar so gosti izkoristili in le minuto kasneje izenačili na 3:3.

Vujović je v prvem polčasu opravil veliko menjav, v ogenj je poslal praktično vse svoje varovance, tudi novince Nika Medveda, Aleksa Vlaha in Danija Zugana . Zavoljo tega so njegovi fantje občasno izgubili pravi ritem, izkušeni Hrvati pa so to znali kaznovati in jim v 15. minuti ušli na dva gola (5:7). Do konca polčasa se je odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, v rezultatski prednosti, ki pa nikoli ni znašala več kot dva gola, pa so bili Hrvati.

RZS sprejem MOL legende RZS Šport Dobrodelne legende navdušile Stožice

Slovenija je v začetku drugega polčasa zaigrala zelo slabo v obrambi in napadu, pred "potopom" jo je reševal Urban Lesjak, a tudi celjski vratar ni bil vsemogočen. Gostitelji so v 35. minuti zaostali za tri gole (13:16), po Vujovićevi minuti odmora so se šest minut kasneje znižali na 16:17.

V telesno izjemno zahtevni tekmi - oboji so vseskozi igrali grobo in na robu izključitve - so odločale malenkosti. V prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili sprva v boljšem položaju Hrvati, v zadnji minuti sta občasno zmedena srbska sodnika izključila Marka Bezjaka, a je nekdanji "Velenjčan" Željko Musa je zadel vratnico. Slovenija je v zadnjem napadu izenačila prek Žige Mlakarja, v izdihljajih tekme pa sta sodnika razveljavila zadetek Igorja Karačića in ostalo je pri neodločenem izidu.

V slovenski reprezentanci je bil najbolj učinkovit Mlakar s sedmimi goli, Gašper Marguč jih je prispeval pet.