6 ogledov

Riescheva odpihnila konkurenco

Riescheva je v Cortini zadala velik udarec tekmici Lindsey Vonn, pred katero zda Žurnal24 main
Smuk v Cortini d'Ampezzo je premočno dobila Nemka Maria Riesch. Na koncu je pometla tudi z Američankama Julio Mancuso in Lindsey Vonn. Mazejeva med petnajst najboljših.

Tudi "nepremagljiva" Lindsey Vonn je v Cortini d'Ampezzo padla na trda tla, skorajda dobesedno. Po izjemnem nastopu Marie Riesch, ki je pred prvo zasledovalko Julio Mancuso v cilju vodila za skorajda sekundo (+0,91), je bila Vonnova namreč zadnja resna izzivalka v startni hišici, a bi se kmalu hudo ponesrečila. Kljub vsemu se je vodilna v smukaškem seštevku rešila ob zaščitni ogradi in v cilj pripeljala kot tretja (+1.00). Kljub vsemu je bilo "le" tretje mesto za Američanko hud udarec, saj ji je Riescheva še dodatno pobegnila v skupnem seštevku za veliki kristalni globus.

Tina Maze je na treningih pred tekmo sicer napovedovala vrhunsko uvrstitev, a s startno številko 23 na koncu zasedla 13. mesto z nekaj manj kot dvema sekundama zaostanka (+1.77). Maruša Ferk je bila dvajseta, kot zadnja Slovenka in tekmovalka sploh pa se je iz startne hišice kasneje podala še Maja Knez, ki je zasedla 46. mesto. V nedeljo bo v Cortini na sporedu še drugi superveleslalom.