Šport

Ružička ponovno na češki klopi

Vladimir Ružička bo ponovno vodil češke hokejiste. Žurnal24 main
Češka hokejska reprezentanca, za katero je ne najbolj uspešno svetovno prvenstvo v Kanadi, je dobila novega (starega) selektorja. Na klop švejkov bo ponovno sedel Vladimir Ružička.

Legendarni Vladimir Ružička je znova postal selektor hokejske reprezentance Češke. Državno selekcijo bo vodil dve leti, nasledil pa bo Aloisa Hadamczika, ki se na zadnjem svetovnem prvenstvu v Kanadi ni proslavil na klopi svetovnih prvakov iz leta 2005. 45-letni Vladimir Ružička je reprezentanco Češke vodil že leta 2005, ko je moral nenadoma vskočiti kot zamenjava za Ivana Hlinko, ki se je smrtno ponesrečil v prometni nesreči. S Češko je tedaj na Dunaju postal svetovni prvak, potem ko je v finalu premagal Kanado s 3:0.

Ružička, ki je letos vodil ekipo Slavie, je kot igralec nastopal za Litvinov, Slavio iz Prage ter Edmonton Oilers in Boston Bruins v ligi NHL. Za reprezentanco Češke je odigral 220 tekem in bil svetovni (1985) ter olimpijski prvak (1998).

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.