10 ogledov

S prvo zmago Caroline ostaja št. 2.

Caroline Wozniacki je dobila prvi turnir letos in ostaja na drugem mestu. (Foto: Žurnal24 main
Roger Federer in Serena Williams ostajata na prvih mestih lestvic ATP in WTA. S prvo zmago v sezoni je Caroline Wozniacki ostala številka 2. Med 100 sta Polona Hercog in Blaž Kavčič.
Argentinec Juan Chela je slavil v Houstonu. V finalu je premagal tretjega nosilca Američana Sama Querreyja (5:7, 6:4, 6:3).

Švicar Roger Federer prepričljivo vodi na najnovejši teniški lestvici ATP. Sledita mu Srb Novak Djoković in Španec Rafael Nadal. Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič, ki bo v tem tednu nastopil na 35 tisoč dolarjev vrednem challengerju v Braziliji, je s 100. napredoval na 97. mesto. Grega Žemlja je s 144. nazadoval na 147. mesto, majhen skok na lestvici pa so naredili trije slovenski teniški igralci: 298. Aljaž Bedene, 324. Luka Gregorc in 399. Janez Semrajc.

Danska teniška igralka Caroline Wozniacki je dosegla prvo turnirsko zmago v tej sezoni. Na turnirju WTA v ameriškem mestu Ponte Vedra Beach je prva nosilka v finalu premagala Belorusinjo Olgo Govorcovo s 6:2 in 7:5.

Američanka Serena Williams je zadržala vodilno mesto na teniški lestvici WTA. V top 10 ni prišlo do nobenih sprememb: na drugem mestu ostaja Danka Caroline Wozniacki, tretja pa je Rusinja Dinara Safina. Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je malenkostno nazadovala, zdaj je na 52. mestu. Hercogova v tem tednu ne bo nastopila na nobenem turnirju, kratek tekmovalni premor pa bo izkoristila za priprave – predvsem za obračun v pokalu Fed med Slovenijo in Japonsko, ki bo 24. in 25. aprila v Mariboru – v španski Marbelli. Maša Zec Peškirič, ki je ta ponedeljek v kvalifikacijah za nastop na glavnem turnirju WTA v Barceloni premagala Avstralko Alico Molik (5:7, 6:4 in 6:1), je s 126. nazadovala na 128. mesto. Tadeja Majerič in Petra Rampre sta pridobili po eno mesto, tako da sta zasedli 251. oziroma 382. mesto, nekdanja najboljša slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik pa je s 386. napredovala na 384. mesto.