6 ogledov

Schildova slavi, Tina deveta

1/10
Avstrijka Marlies Schild je dobila prvi slalom sezone v finskem Leviju. Do točk sta prismučali dve Slovenki - Tina Maze jih je dobila za deveto mesto, Maruša Ferk pa za 24. Katja Jazbec prepočasna za finale.

Prvo slalomsko tekmo sezone v Leviju je rahlo presenetljivo dobila Avstrijka Marlies Schild, ki je za vodilno po prvi vožnji Mario Riesch - ta je bila na koncu druga - zaostajala kar 81 stotink sekunde. Na tretje mesto je prismučala domača ljubljenka Tanja Poutiainen. Slovensko ekspedicijo v Levi lahko ocenimo kot uspešno. Svoj cilj, uvrstitev med deseterico, je Tina Maze z 9. mestom izpolnila, čeprav je bila po prvi vožnji celo sedma. Maruša Ferk pa je z 19. padla na 24. mesto. O njeni vožnji je trener Jernej Koblar dejal: "Prva Marušina vožnja je bila gotovo dobra. V drugi vožnji je največ izgubila na ravnini. To vemo in delamo, da bi to izboljšali." Katja Jazbec je bila s startno številko 64 prepočasna za finale, njen domala štirisekundni zaostanek je zadoščal za 55 mesto.

Tina je konkurenčna, napravila je soliden rezultat. Trdno se drži skupine najboljših, ostale smučarke so pokazale boljše vožnje.
Andrea Massi za sloski.si

Mazejeva je imela prvič v karieri na slalomski tekmi številko ena, ki jo je po prvi vožnji pripeljala na sedmo mesto. Glede na konkurentke je izgubljala predvsem v spodnjem delu sicer ne preveč zapletene proge v Leviju. Razred zase je bila Maria Riesch, za katero je Črnjanka zaostala 1,05 sekunde, vendar je za rojakinjo za 58 stotink zaostala že drugouvrščena Nemka Katharina Dürr. Tretja je bila Nicole Hosp (+0,74). Zelo se je izkazala Ferkova, ki je startala kot 29., prvo vožnjo pa končala kot 19.