15 ogledov

Schleck pokazal zobe

Franck Schleck je napadel dva kilometra pred ciljem. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Tretjo etapo kolesarske dirke po Švici je dobil Luksemburžan Frank Schleck. Rumeno majico vodilnega je oblekel Nemec Tony Martin. Simon Špilak je zasedel 21. mesto.

Frank Schleck (SaxoBank) je zmagovalec tretje etape kolesarske dirke po Švici med Sierrom in Schwarzenburgom, Nemec Tony Martin (HTC-Columbia) pa je oblekel rumeno majico vodilnega. Luksemburžan Schleck se je "odlepil" od skupine dva kilometra pred ciljno črto in po vzponu prednost zadržal. Drugi je bil Kolumbijec Rigoberto Uran (Caisse d'Epargne).

Edini slovenski predstavnik Simon Špilak (Lampre) je v cilj po 197 kilometrih prišel v prvi večji skupini zasledovalcev s sedmimi sekundami zaostanka za zmagovalcem in zasedel 21. mesto. V skupnem seštevku je z zaostankom 42 sekund napredoval na 30. mesto.