63 ogledov

Šeglova z mladinskim rekordom četrta

plavanje ženska rekreacija Shutterstock
Slovenski plavalci nadaljujejo z dobro predstavo na mladinskem evropskem prvenstvu na Madžarskem.

Potem, ko sta Tina Čelik in Tara Vovk v sredo osvojili zlato in srebro na 50 prsno, je bila v četrtek blizu stopničkam Ravenčanka Janja Šegel, ki se je na koncu morala zadovoljiti s četrtim mestom in novim mladinskim rekordom 55,58 na 100 prosto.

Šeglova je medaljo zgrešila za 15 stotink sekunde, ne gre pa spregledati, da je 15-letna Korošica tekmovala s tudi dve leti starejšimi tekmicami.

V lepi luči sta se predstavili tudi Olimpijina Neža Klančar z 2:30,70 in Tara Vovk iz PK Ljubljana z 2:30,98 na 200 m prsno. V polfinalu sta osvojili četrto in peto mesto, obe pa sta bili hitrejši od starega slovenskega mladinskega rekorda.