Šport

Sestri v finalu Dohe

Venus Williams je v polfinalu Dohe premagala Jeleno Janković. FOTO: Reuters
1/9
Žurnal24 main
V Dohi je bila sobota dan za polfinalna dvoboja zaključnega turnirja sezone 2009. Finalistki sta postali sestri Williams. Venus je premagala Jankovićevo, medtem ko je Wozniackijeva predala proti Sereni.

Potem ko si je kot prva finalni nastop na sklepnem teniškem turnirju sezone v Dohi zagotovila sedma nosilka Američanka Venus Williams, se ji je po zmagi v drugem polfinalu pridružila še mlajša sestra Serena Williams. Druga nosilka si je priigrala finale, potem ko je Danka Caroline Wozniacki v drugem nizu dvoboj zaradi poškodbe trebušne mišice predala.

"Nisem igrala dobro. Težko je dobro igrati proti poškodovani igralki, saj se ti to ne zdi pošteno," je po uvrstitvi v finale dejala Serena. "Morala bom igrati mnogo bolje, če bom želela premagati Venus." Sestri sta se v Dohi ta teden že pomerili, v treh nizih pa je zmagala Serena. "To je moj zadnji turnir v sezoni in zato bom dala od sebe 1.000 odstotkov," pa pred finalom napoveduje Venus. "Veselim se finala proti Sereni. To bo noro! To je najlepši možni način konca sezone."

WTA, Doha, zaključni turnir, polfinale:

S. Williams (ZDA, 2) : C. Wozniacki (Dan,4) 6:4, 0:1, predaja
V. Williams (ZDA, 7) : J. Janković (Srb,8) 5:7, 6:3, 6:4

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.