39 ogledov

Škof in Gajić za drugo zmago

Dragan Gajić je tudi v Zaporožju potrdil, da je v letošnji sezoni v odlični form Žurnal24 main
Slovenski rokometni reprezentanti so v gosteh proti Ukrajincem prišli do druge zmage v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2012. Junaka zmage vratar Gorazd Škof in Dragan Gajić.
Portugalci vzeli točko Poljakom
Drugi dvoboj v skupini 3 med Portugalsko in Poljsko v Partimau pa se je končal z neodločenim izidom 27:27 (17:12), kar je seveda veliko presenečenje, saj so Poljaki prvi favoriti naše skupine.

Slovenska elitna izbrana vrsta je dosegla drugo zaporedno zmago, po domačem zmagoslavju nad Portugalsko je v gosteh padla še Ukrajina. Za slovensko zmago si največ zaslug lastita vratar Gorazd Škof, ki je zbral kar 19 obramb, od tega je zaustavil tudi dve sedemmetrovki, in Dragan Gajić, ki je blestel v napadu in dosegel deset golov.

Za slovenske rokometaše se obračun v Zaporožju ni najbolje začel, saj so že v drugi minuti ostali brez kapetana in ideologa igre Uroša Zormana, ki je zaradi poškodbe mišice odšepal z igrišča. Nastalo vrzel na bržkone najodgovornejšem mestu v ekipi je zapolnil Sebastjan Skube, ta pa je skupaj z drugimi nosilci igre – vratarjem Gorazdom Škofom, Draganom Gajićem in Luko Žvižejem na krilnem ter Davidom Špilerjem in Juretom Natkom na zunanjem položaju – gostiteljem jasno pokazal, da želijo osvojiti obe točki.

Izbranci Borisa Deniča so si z dokaj učinkovitim in raznovrstnim napadom že v 13. minuti priigrali štiri gole prednosti (9:5), na izjemno visoki ravni pa je bila tudi slovenska obramba, ki je bila z nekoliko globljo postavitvijo ravno pravšnja za dokaj okorne ukrajinske rokometaše.

Gostitelji so bili večji del prvega polčasa v podrejenem položaju, Slovenci pa so si – z dvema igralcema več na igrišču – v 24. minuti priigrali že šest golov prednosti (15:9), ki pa so jo Ukrajinci tri minute pozneje prepolovili (16:13), tik pred odhodom na odmor pa se približali na dva gola zaostanka (15:17).

Slovenski rokometaši so slabo odprli drugi polčas, saj so jim Ukrajinci pošteno zadihali za ovratnik in znižali na 16:17 in 17:18, v nadaljevanju pa so Deničevi izbranci vendarle ujeli pravi ritem in povsem strli gostitelje. V 38. minuti je Gajić z dvema zaporednima goloma soigralce popeljal do vodstva z 22:17, le dve minuti pozneje pa se je na semaforju zasvetila najvišja slovenska prednost na tekmi (24:17). V teh trenutkih je bil Škof naravnost nepremagljiv, izdatno pomoč pa je imel tudi v svojih soigralcih v polju. Ti so zadnjih 20 minut odigrali zelo zbrano in zasluženo osvojili drugi par točk.

Slovenija bo kvalifikacije za turnir stare celine, ki ga bo na začetku leta 2012 priredila Srbija, nadaljevala marca prihodnje leto, ko jo čakata dve tekmi s Poljsko. Zadnji sklop kvalifikacij bo v prvi polovici junija, najprej se bo v gosteh pomerila s Portugalsko, nato pa na domačem igrišču z Ukrajino. Na evropsko prvenstvo se uvrstita dve vodilni izbrani vrsti iz skupine 3.