28 ogledov

Slovenca blestela na Kitajskem

Sašo Bertoncelj na konju z ročaji v Birminghamu EPA
Mitja Petkovšek je na tekmi svetovnega pokala A na Kitajskem na bradlji osvojil drugo mesto, Sašo Bertoncelj pa je bil na konju z ročaji tretji.

Večkratni gimnastični olimpijski in svetovni prvaki Kitajci so ta konec tedna na domačem terenu v Zibu na vzhodu Kitajske gostili edino tekmo svetovnega pokala A v tej sezoni. Mitja Petkovšek je v današnjem finalu za prikazano na bradlji prejel 15,650 točke in osvojil drugo mesto, Sašo Bertoncelj pa je bil na konju z ročaji (14,950) tretji.

V sobotnih kvalifikacijah so si nastope v današnjih finalih - na A-pokalih ima pravico do finala le najboljša četverica in ne osmerica finalistov, kot je to v navadi na olimpijskih, svetovnih in evropskih prvenstvih ter B-pokalih - izborili Mitja Petkovšek, Sašo Bertoncelj in tudi Saša Golob, ki pa jo predstava na parterju še čaka.