13 ogledov

Spet Justyna, Slovenke daleč

Kowalczyk smučarski tek tekačica Rogla EPA
Poljska smučarska tekačica Justyna Kowalczyk (29:44,8) je dobila 10-kilometrsko preizkušnjo svetovnega pokala v klasični tehniki v Otepääju. Drugo mesto si je pritekla Norvežanka Marit Bjoergen (+21,9) , tretje pa njena rojakinja Therese Johaug (+40,5).

Najboljša slovenska predstavnica je bila Barbara Jezeršek (+3:23,5) na 37. mestu. Vesna Fabjan (+4:19,1) je bila na koncu 49., Anja Eržen (+4:41.6) pa 52. Katja Višnar ni nastopila. Jezerškova se je uvrstila na mesto, okrog katerega se je v tej sezoni že uvrščala, do 30. mesta pa ji je zmanjkalo 45 sekund, tako da so bile točke kar precej oddaljene. Fabjanova in Erženova sta tekli po najboljših močeh in se v močni konkurenci najboljših tekačic na svetu uvrstili po pričakovanjih.

Kowalczykova, zmagovalka letošnjega Tour de Ski, je v Estoniji dobila še drugo tekmo in se v skupnem seštevku približala Bjoergnovi. Najboljši tekačici v tej sezoni zdaj loči le še 62 točk. Za Poljakinjo je to četrta zmaga v sezoni. Najvišje uvrščena Slovenka je Fabjanova s 179 točkami na 32. mestu, Katja Višnar je na 35. mestu zbrala 136 točk, na 58. mestu je Alenka Čebašek s 37 točkami, Jezerškova pa je s 30 točkami na 65. mestu.

Naslednja tekma za svetovni pokal bo 2. februarja, in sicer sprint v prosti tehniki v Moskvi.

Cologni še tekma na 15 kilometrov

Švicar Dario Cologna, zmagovalec letošnjega Tour de Ski, je zmagal tudi na današnji tekmi na 15 kilometrov v klasični tehniki. V Otepääju je brez težav kar za 24 sekund ugnal drugouvrščenega Čeha Lukasa Bauerja, še dobro sekundo več je zaostal Kanadčan Devon Kershaw. Slovencev ni bilo na startu.