17 ogledov

Sprehod Jesenic, triler v Tivoliju

Robert Kristan je v letošnji sezoni v odlični formi, tudi slovenski čarodej pa v Žurnal24 main
Hokejisti Acronija Jesenic so doma brez večjih težav premagali Medveščak (4:1). Med strelci je bil tudi vratar Jaakko Suomalainen! Tilia Olimpija je v Tivoliju na napeti tekmi premagala KAC (3:2).
Suomalainen zadel že v sezoni 2003/04
Zmotili ste se, če ste morda mislili, da je bil četrtkov gol jeseniškega vratarja Jaakka Suomalainena prvi v njegovi karieri. Ne - Finec je v polno zadel še kot član KooKooja Kouvole v sezoni 2003/04 finske druge lige.

Redko videni gol vratarja Jaakka Suomalainena je zaokrožil zanesljivo zmago Acronija Jesenic nad Medveščakom, s katero so železarji ohranili upe po igranju v končnici Lige EBEL. V Podmežakli je celo tekmo igrala le ena ekipa, nekdanji železar Robert Kristan pa je v golu gostov klonil že po vsega treh minutah igre, ko je odbito ploščico mimo njega poslal Eric Werner.

Tudi nadaljevanje tekme je pripadlo domačim, Toni Dahlman pa je v 31. minuti prav tako po odbitku s strani še drugič premagal Kristana. Medveščak je brez pravih priložnosti znižal trinajst minut pred koncem, ko je Suomalainenu po strelu Kennyja Macaulayja ploščica spolzela za hrbet in prek golove črte, a je Rok Tičar že v naslednjem napadu zatrl zagrebške upe po povratku. Piko na i zanesljivi zmagi je na koncu postavil prav finski vratar Jeseničanov, ki je zadel prazno mrežo Medveščaka, po tem ko so Zagrebčani v zadnji minuti igrali brez vratarja.

Triler v Tivoliju odločil Higgins
Hokejisti Tilie Olimpije so po prvi tretjini v Tivoliju zaostajali proti vodilnemu KAC, a v drugi pripravili preobrat z goli Petra Šachla in Damjana Dervariča. Gostje iz Celovca so še pred koncem tretjine izenačili, nato pa sta obe moštvi gledalce pod Rožnikom držali na robu njihovih sedežev. V napetem zaključku je imela več sreče Olimpija, ki je slavila z golom Matta Higginsa. Hokejisti slovenskih moštev pa tako kot njihovi avstrijski kolegi ne bodo imeli počitka, saj jih tekme naslednjega kola čakajo že 1. januarja, ko bo v Podmežakli na sporedu tudi slovenski derbi!