18 ogledov

Srbi proti Nemcem zapravili zmago

Manojlović EPA
Prva tekma drugega dela evropskega prvenstva med Poljsko in Švedsko se je končala brez zmagovalca (29:29), potem ko je vsaka od reprezentanc dobila en polčas z 20:9. Nemci so v drugem polčasu nadoknadili pet zadetkov zaostanka in se s Srbi razšli z neodločenim izidom (21:21). Danci za gol boljši od Makedoncev (33:32).

V zadnjem obračunu dneva so se gostitelji Srbi in Nemci razšli brez zmagovalca (21:21). V prvem polčasu so na krilih Momirja Ilića prevladovali domači rokometaši in na odmor odšli s prednostjo petih zadetkov (12:5). V drugem polčasu so se prebudili tudi Nemci in se v 43. minuti približali na le gol zaostanka. Enajst minut pred koncem pa so Nemci prvič izenačili. Ilić je že ob koncu tekme zadel za 21:19, toda trdoživi Nemci so se uspeli še enkrat vrniti. Za končni izid je povsem ob koncu srečanja zadel Sven-Sören Christophersen, ki je v igro vstopil namesto vratarja.

Na drugi tekmi dneva so Danci s 33:32 ugnali Makedonce, ki so dobili prvi polčas z 19:16. Severnjaki so prvič povedli v 44. minuti, a je Makedonijo v igro vrnil Kiril Lazarov (13 zadetkov). Za zmago Danske pa je zadel Hans Lindberg.

Prvi polčas Švedom, drugi Poljakom

Na srečanju med Švedsko in Poljsko je vsaki od reprezentanc pripadel po en polčas. V prvem so prevladovali štirkratni evropski prvaki, ki so na odmor odšli s prednostjo enajstih zadetkov (20:9). Poljaki so v drug polčas krenili s štirmi zaporednimi zadetki in nakazali, da bi se morebiti še lahko vrnili v igro. Ob trdi obrambi in vztrajni igri v napadu so do konca Švede res ujeli. Za delitev točk pa je v zadnji minuti poskrbel Adam Wisniewski.