Šport
7 ogledov

Srebotnik: Najin največji uspeh!

V Key Biscaynu sta se Srebotnikova in Sugijama veselili največjega dosežka dosle Žurnal24 main
Katarina Srebotnik je z Japonko Ai Sugijama osvojila turnir dvojic v Miamiju. "To je do sedaj brez dvoma najin največji uspeh, saj turnir v Miamiju neuradno velja za peti grand slam turnir."
 

Miami, finale, dvojice (Ž),

K. Srebotnik/A. Sugijama (SLO/JAP, 2) : C. Black/L. Huber (ZIM/ZDA, 1) 7:5, 4:6, 10:3

Najboljša slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je v finalu ženskih dvojic skupaj z Japonko Ai Sugijama zmagala na turnirju v Miamiju. Drugi nosilki sta na turnirju z nagradnim skladom 3,77 milijona dolarjev ugnali prvo postavljeno zimbabvejsko-ameriško navezo Black - Huber . Srečanje je bilo zelo izenačeno od samega začetka, saj si nobena dvojica ni priigrala občutnejše prednosti. Na koncu prvega niza sta se veselili Srebotnikova in Sugijama, ki sta ga dobili s 7:5. Tudi drugi niz ni potekal prav drugače. Podobno kot v prvem je bil izid izenačen na 3:3, le da sta tokrat v nadaljevanju pobudo prevzeli Cara Black in Liezel Huber , ki sta bili na koncu boljši s 6:4.  Ob koncu pa sta bili uspešnejši novi zmagovalki Miamija, saj sta bili boljši kar z 10:3.

 
 

To je do sedaj brez dvoma najin največji uspeh, saj turnir v Miamiju neuradno velja za peti grand slam turnir.

Katarina Srebotnik

 

Ponosno dvignjen pokal © AFP

 
Katarina Srebotnik in Ai Sugijama sta nasledili Liso Raymond in Samantho Stosur , ki sta v Miamiju kraljevali v letih 2006 in 2007. To je sicer že 20. turnirski naslov v dvojicah za Srebotnikovo in prvi letos. "To je do sedaj brez dvoma najin največji uspeh, saj turnir v Miamiju neuradno velja za peti grand slam turnir. Presrečni sva! Res sva si zaslužili to zmago, saj sva bili lani tolikokrat za las prekratki," je po velikem uspehu povedala najboljša slovenska teniška igralka in poudarila: "Zmaga pa je še toliko slajša, ker sva premagali najboljši par na svetu in se maščevali za poraz v Madridu. Oba niza sta bila zelo izenačena, a v 'supertiebreaku' sva popolnoma dominirali in odigrali odličen tenis."

 

Preberite še

Najnovejši teniški lestvici
Serena kraljica Miamija
Davidenko osvojil Miami

Srebotnikova, ki je na najnovejši lestvici izgubila eno mesto, je še povedala, da jo - igralke in igralce zdaj čaka prehod na pesek - že v torek čaka posamični dvoboj na turnirju v Amelia Islandu: "Le dan časa za prilagoditev na novo podlago sicer ni veliko, ampak ta težava je v tem trenutku zelo sladka."
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.