13 ogledov

St. Louis ustavil Kopitarja

Anže Kopitar je trikrat ustrelil proti vratom nasprotnikov, a ostal brez zadetka Žurnal24 main
Po štirih zaporednih zmagah na gostovanju so hokejisti Los Angeles Kings ob vrnitvi na domačo ledeno ploskev klonili proti St. Louis Blues, ki so Kralje povsem razbili s 4:0.

Anže Kopitar in soigralci v zadnjem času nikakor ne najdejo prave domače forme. V preteklih dneh so na tujem nanizali štiri zmage zapored, ob vrnitvi v domači Staples Center pa so z 0:4 klonili proti St. Louis Blues. Slednji so že skoraj povsem odpisani, saj jih v končnico vodi le še teorija, kljub temu pa so pošteno zagrenili življenje hokejistom Los Angeles Kings, ki imajo še vedno zelo lepe možnosti za uvrstitev v končnico. Za Blues je bila to že četrta medsebojna zmaga v letošnji sezoni. Gostje so Kralje prekašali prav v vseh elementih igre. Razmerje v strelih je bilo 39:17 v njihovo korist. V prvih dveh tretjinah so Kralji v okvir Jaroslava Halaka sprožili le šest strelov (gostje kar 30), tako da visok poraz niti ne preseneča. Halak je nepremagan ostal 14. v svoji NHL-karieri.

Gostje so sicer povedli v 17. minuti druge tretjine. Vodstvo so povišali le sedem sekund pred koncem druge tretjine, ko je še drugič zadel junak obračuna Matt D'Agostini. V zadnji tretjini so gostje le še potrdili visoko zmago. Anže Kopitar je tokrat sprožil tri strele na nasprotnikova vrata, a ostal brez zadetka.