30 ogledov

Švedinje zlate, Slovenke daleč zadaj

Anna Haag Charlotte Kalla smučarski teki Reuters
Švedska je osvojila zlato kolajno v ženski štafeti na 4x5 kilometrov. V dramatični končnici so olimpijske prvakinje premagale Finsko (+0,5) in Nemčijo (+0,9). Slovenke so osvojile 11. mesto (+3:34,3).

Švedska štafeta v postavi Ida Ingemarsdotter, Emma Wiken, Anna Haag in Charlotte Kalla (53:02,7) je zmagovalka današnje olimpijske preizkušnje v Sočiju.

Drugo mesto so osvojile tekačice Finske (+0,5), tretje pa so bile Nemke (+0,9). Slovenke Alenka Čebašek, Barbara Jezeršek, Katja Višnar in Vesna Fabjan so osvojile 11. mesto (+3:34,3).

Smučarski teki, Soči, štafeta 4x5 km (Ž):

1. Švedska 53:02,7 (Ida Ingemarsdotter, Emma Wiken, Anna Haag, Charlotte Kalla)
2. Finska + 0,5 (Anne Kylloenen, Aino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen, Krista Lahteenmaki)
3. Nemčija 0,9 (Nicole Fessel, Stefaine Boehler, Claudia Nystad, Denise Herrmann)