17 ogledov

Teja 10 sekund ob brona, Klemen 19.

Gregorinova je sezono sklenila z 21. mestom v Holmenkollnu. (Foto: Slovenia Biat Žurnal24 main
Teja Gregorin je na svoji zadnji tekmi biatlonskega SP dosegla najboljšo uvrstitev – peto mesto na tekmi s skupinskim startom. V moški konkurenci je bil Klemen Bauer 19. Zlato Nemki in Norvežanu.

Nemka Magdalena Neuner je na biatlonskem svetovnem prvenstvu v Sibiriji osvojila še drugi posamični naslov svetovne prvakinje. Po zmagi na uvodnem sprintu je zmagala tudi na sklepni ženski posamični tekmi s skupinskim startom. Na 12,5 kilometra dolgi progi je za slabih pet sekund ugnala Belorusinjo Darjo Domračevo in za 14 sekund Norvežanko Toro Berger. Edina Slovenka na tekmi, Teja Gregorin, je dosegla svojo najboljšo uvrstitev na letošnjem SP – peto mesto. Od brona je bila oddaljena 10 sekund. Teja je zgrešila en sam strel, obtem pa s je je za kakšnih 10 sekund zaustavilo pri desetem strelu. V zadnjem krogu je z dobrim tekom pridobila štiri mesta.

V moški konkurenci je zlato kolajno osvojil Norvežan Emil Hegle Svendsen. Z enim zgrešenim strelom je bil za pet sekund hitrejši od Rus Jevgenija Ustjugova (brez zgrešenega strela). Na zmagovalni oder se je povzpel še Italijan Lukas Hofer. Najboljši biatlonec sezone, Norvežan Terjei Boe, je z dvema zgrešenima streloma in 23 sekundami zaostanka na četrtem mestu ostal brez kolajne. Edini slovenski predstavnik, Klemen Bauer, je svojo nalogo opravil v skladu z letošnjimi dosežki. Ves čas je bil nekje med 15. in 20. mestom (više ni mogel, potem ko je na tretjem streljanju zgrešil dve tarči). S skupno štirimi napakami in dobrima dvema minutama zaostanka je na koncu zasedel 19. mesto. Jakov Fak na tem SP ni nastopal.

Tekmovanja v Sibiriji se bodo v nedeljo končala z žensko štafeto.