Šport
1500 ogledov

To so največji športni dogodki, ki nas čakajo v letu 2024

Slovenija - Kazahstan Anže Petkovšek
Športno leto 2024 bo doseglo vrhunec z OI v Parizu in EP v nogometu.

Leto 2024 prinaša dva vrhunca, na katera bo slovenska športna javnost še posebej pozorna. Med 14. junijem in 14. julijem bo slovenska nogometna reprezentanca drugič v zgodovini nastopila na evropskem prvenstvu v Nemčiji, med 26. julijem in 11. avgustom pa bodo na vrsti poletne olimpijske igre v Parizu s številnimi športniki s sončne strani Alp.

Slovenski nogometaši bodo na novem valu evforije leteli vse od pripravljalnih tekem do evropskega prvenstva. Za varovance selektorja Matjaža Keka se bo euro začel 15. junija proti Danski v Stuttgartu, nato v skupini C sledita še dvoboja proti Srbiji, 20. junija v Münchnu ter 25. junija v Kölnu proti Angliji. Na vsaki od tekem je glede na dosedanje zanimanje za vstopnice pričakovati najmanj 10.000 slovenskih navijačev.

Slovenija - Kazahstan | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek

Finale EP v nogometu bo 14. julija, natanko 12 dni pred slovesnim odprtjem poletnih OI v Parizu. Na festivalu olimpizma v francoski prestolnici bodo nastopila številna velika imena slovenskega športa, na čelu s kolesarjem Tadejem Pogačarjem, športno plezalko Janjo Garnbret, atletom Kristjanom Čehom in drugimi. Možnost za nastop na OI imajo še košarkarji, odbojkarji ter rokometašice, rokometaši pa bodo odvisni predvsem od nastopa na januarskem EP.

S košarkarskim asom Luko Dončićem bi Slovenija v Parizu pridobila ogromno globalnega zanimanja, košarkarje kvalifikacije čakajo v Grčiji med 2. in 7. julijem. Odbojkarji bodo zadnjega od treh turnirjev lige narodov odigrali v Stožicah sredi junija, ko bo že znano, ali so storili dovolj za premierni nastop na OI. Čeprav bosta vrhunca na vrsti poleti, bo tudi pred in po tem dovolj razlogov za spremljanje športnih dogodkov v Sloveniji in po svetu.

Slovenija - Egipt | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek

Slovenska rokometna reprezentanca bo med 10. in 28. januarjem preverila svojo vrednost na prvenstvu stare celine v Nemčiji. Med bazičnimi športi plavalno reprezentanco februarja čaka svetovno prvenstvo v Dohi, atletsko marca dvoransko SP v Glasgowu, telovadce in telovadbe pa konec aprila in v začetku maja evropsko prvenstvo v Riminiju.

Medtem ko športniki v zimskih disciplinah tokrat ne bodo imeli na voljo velikih tekmovanj, bodo skušali domačo športno javnost razveseljevati na tekmah svetovnega pokala, tudi na domačih tleh.

slalom zlata lisica 2020 | Avtor: Saša Despot Saša Despot

Vse skupaj se bo začelo z Zlato lisico v Kranjski Gori 6. in 7. januarja. Planica bo februarja gostila tudi mladinsko SP v nordijskih disciplinah, Kranjska Gora bo prizorišče marčevskih tekem svetovnega pokala alpskih smučarjev, medtem ko bo Rogla gostila najboljše deskarje. Za znanilca pomladi kot vselej štejejo dolgi poleti skakalnih tekmem na planiški velikanki konec marca.

Takrat bosta proti koncu rednih delov svojih sezon tudi košarkarski zvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić v ligi NBA ter kapetan kraljev iz Los Angelesa Anže Kopitar. Oba imata to sezono lepe možnosti za uvrstitev v končnico in morebiten vrhunski uspeh.

Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Maja bo na sporedu evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah. Tacenske brzice je zaznamovala avgustovska ujma, organizatorji pa so bili že takrat prepričani, da bodo kljub temu izvedli ravni primerno tekmovanje za najboljše evropske slalomiste na divjih vodah.

Maja bo konec tudi večine ligaških tekmovanj v domovini in po svetu, preden se bodo v njih julija, avgusta in septembra znova začela tekmovanja v sezoni 2024/25. Tik pred začetkom nove hokejske sezone pa se bodo za nastop na zimskih OI igrah v Cortini/Milanu med 29. avgustom in 1. septembrom na Danskem borila slovenska hokejska reprezentanca.

Slovenska hokejska reprezentanca | Avtor: Profimedia Profimedia

Kolesarji bodo skušali podobno kot v zadnjih sezonah navduševati tako rekoč od januarja do oktobra, večina spomenikov bo marca in aprila, vrhunec pa bo predstavljala tritedenska dirka po Franciji tako s Tadejem Pogačarjem kot Primožem Rogličem in Matejem Mohoričem med 29. junijem in 21. julijem. Velika priložnost za Pogačarja in morebiti tudi Rogliča in Mohoriča pa bo tudi svetovno prvenstvo v Švici z zelo razgibano traso. Doma pa bo znova v terminu sredi junija potekala slovenska pentlja.

Sezona motošporta na najvišji ravni bo dolga, ponekod se bo zavlekla tudi v december. Formula 1 se bo začela v Bahrajnu 2. marca, SP v motokrosu, v katerem bo Tim Gajser lovil šesti naslov, pa 10. marca v Argentini. Tudi motorji v razredu motoGP bodo prvič zabrneli 10. marca v Katarju, sezona relija pa se tradicionalno začne konec januarja na spolzkih cestah v okolici Monte Carla. Dirka indy 500 bo 26. maja na slovitem ovalu v Indianapolisu, 24 ur Le Mansa pa 15. in 16. junija.

Tim Gajser | Avtor: Profimedia Profimedia

Med največjimi enodnevnimi dogodki velja izpostaviti super bowl v ligi NFL ameriškega nogometa 12. februarja, finale nogometne lige prvakov pa bo 1. maja v Londonu. Finali teniških turnirjev za grand slam bodo v Melbournu 29. januarja, v Parizu 9. junija, v Wimbledonu 14. julija in v New Yorku 8. septembra. Prvi septembrski dan se bo začel prestižni ameriški pokal v jadranju.

Na domačih tleh bo zunaj zimske sezone še nekaj tekmovanj najvišje ravni. Gimnastični svetovni pokal bo v Kopru konec maja, septembra pa bo po nastopu na olimpijskih igrah Garnbret skušala razveseliti množico v tem obalnem mestu.

Janja Garnbret | Avtor: Profimedia Profimedia

Novembra in decembra žensko rokometno reprezentanco čaka nastop na evropskem prvenstvu v Avstriji, Madžarski in Švici, plavalce pa svetovno prvenstvo v kratkih bazenih decembra v Budimpešti. Ob koncu leta bodo znova dejavni zimski športniki v sezoni 2024/25.

Tako začetek kot konec koledarskega leta bodo kot vselej zaokrožili smučarski skakalci na prestižni turneji štirih skakalnic. Dekleta na svojo različico pod istim organizacijskim okriljem še čakajo.

 

JANUAR:
01. smučarski skoki: novoletna turneja, moški, Garmisch-Partenkirchen
01. smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Oberstdorf
01. smučarski tek: novoletna turneja, moški in ženske, Dobiacco
01.-03. pikado: svetovno prvenstvo, London
01.-07. tenis: pokal United, Perth/Sydney
02.-04. smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Beljak
03. smučarski skoki: novoletna turneja, moški, Innsbruck
03.-04. smučarski tek: novoletna turneja, moški in ženske, Davos
03.-19. jadranje: svetovno prvenstvo razreda laser, Mar del Plata
04.-07. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Oberhof
04.-16. vaterpolo: evropsko prvenstvo, moški, Hrvaška
05.-07. hitrostno drsanje: evropsko prvenstvo, Heerenveen
05.-13. vaterpolo: evropsko prvenstvo, ženske, Nizozemska
05.-19. reli: 46. reli Dakar, Savdska Arabija
06. smučarski skoki: novoletna turneja, moški, Bischofshofen
06. hokej: alpska liga, konec prvega dela
06.-07. smučarski tek: novoletna turneja, moški in ženske, Val di Fiemme
06.-07. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Kranjska Gora
06.-07. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Adelboden
08.-14. umetnostno drsanje: evropsko prvenstvo, Kaunas
09.-14. strelstvo: velika nagrada, Ruše
10. košarka: evropski pokal, 14. krog: Wolves Vilna - Cedevita Olimpija
10. odbojka: liga prvakov, 5. krog, ACH Volley - Trentino
10.-14. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Ruhpolding
10.-14. kolesarstvo: evropsko prvenstvo na velodromu, Apeldoorn
10.-28. rokomet: evropsko prvenstvo, moški, Nemčija
11. rokomet: evropsko prvenstvo, skupinski del, 1. krog: Slovenija - Ferski otoki
11. odbojka: liga prvakinj, 5. krog, Calcit Volley - Fenerbahče
11.-15. šah: evropsko prvenstvo, hitropotezni šah, ženske, Monte Carlo
12.-14. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Wengen
12.-14. smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Wisla
12.-14. smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Sapporo
12.-14. nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški in ženske, Oberstdorf
12.-10. 02. nogomet: azijski pokal, Katar
12.-14. hitrostno drsanje: evropsko prvenstvo, kratke proge, Gdansk
13. rokomet: evropsko prvenstvo, skupinski del, 2. krog: Slovenija - Poljska
13. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Scuol
13.-14. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Altenmarkt-Zauchensee
13.-14. sankanje: evropsko prvenstvo, Innsbruck
13.-11. 02. nogomet: afriški pokal, Slonokoščena obala
15. rokomet: evropsko prvenstvo, skupinski del, 3. krog: Norveška - Slovenija
15.-29. tenis: odprto prvenstvo Avstralije, Melbourne
16. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Flachau
16. odbojka: liga prvakinj, 6. krog, Potsdam - Calcit Volley
16. odbojka: liga prvakinj, konec skupinskega dela
16.-17. smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Szczyrk
16.-17. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Bad Gastein
16.-21. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po deželi tam spodaj
17. rokomet: evropsko prvenstvo, začetek drugega dela
17. košarka: evropski pokal, 15. krog: Cedevita Olimpija - Reyer Venezia
17. odbojka: liga prvakov, 6. krog, Tours - ACH Volley
17. odbojka: liga prvakov, konec rednega dela
17.-20. deskanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Laax
17.-21. smučanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Laax
18. hokej: alpska liga, začetek drugega dela
18.-21. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Anterselva
18.-21. smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Zao
19. futsal: konec ligaškega dela 1. SFL
19.-21. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Kitzbühel
19.-21. smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Zakopane
19.-21. smučarski tek: svetovni pokal, moški in ženske, Oberhof
19.-02. 02. šport mladih: zimske olimpijske igre mladih, Gangwon
20. košarka: 1. SKL za ženske, konec prvega dela
20.-21. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Jasna
20.-21. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Pamporovo
23. odbojka: konec rednega dela srednjeevropske lige, ženske
23.-24. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Schladming
24. košarka: evropski pokal, 16. krog: Hamburg - Cedevita Olimpija
24.-31. jadranje: svetovno prvenstvo razreda laser, Adelaide
24.-01. 02. strelstvo: svetovni pokal, Kairo
25. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Rogla
25.-28. smučarski skoki: svetovno prvenstvo v poletih, moški, Kulm
25.-28. nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški in ženske, Schonach
25.-28. reli: svetovno prvenstvo, Monte Carlo
26. rokomet: evropsko prvenstvo, polfinale
26.-28. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Cortina d'Ampezzo
26.-28. smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Ljubno
26.-28. smučarski tek: svetovni pokal, moški in ženske, Goms
26.-03. 03. jadranje: svetovno prvenstvo razreda iQFOIL, Lanzarote
27.-28. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Garmisch-Partenkirchen
27.-28. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Simonhöhe
27.-28. sankanje: svetovno prvenstvo, Altenberg
28. rokomet: evropsko prvenstvo, finale
28. kolesarstvo: svetovna serija, oceanska dirka Cadela Evansa
30. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Kronplatz
30. hokej: DP, konec rednega dela
30.-3.2. alpsko smučanje: mladinsko svetovno prvenstvo, moški in ženske, Portes du Soleil
31. košarka: evropski pokal, 17. krog: Cedevita Olimpija - London Lions
31.-4.2. deskanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Mammoth Mountain
31.-4.2. smučanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Mammoth Mountain

FEBRUAR:
02.-03. tenis: Davisov pokal, 2. evroafriška skupina, Kitajska - Slovenija, Guangzhou
01.-04. nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški in ženske, Seefeld
02. skeleton: evropsko prvenstvo, Sigulda
02.-03. ragbi: začetek pokala šestih narodov
02.-04. hokej: NHL, tekma zvezd All-Star, Toronto
02.-04. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Chamonix
02.-04. smučarski skoki: svetovni pokal, moški in ženske, Willingen
02.-04. judo: grand slam, Pariz
02.-04. ciklokros: svetovno prvenstvo, Tabor
02.-18. plavanje: svetovno prvenstvo v plavalnih športih, Doha
03.-04. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Garmisch-Partenkirchen
03.-04. bob: evropsko prvenstvo, Sigulda
04.-13. strelstvo: svetovni pokal, šibrenica, Rabat
05.-11. nordijsko smučanje: mladinsko svetovno prvenstvo, Planica
07. košarka: evropski pokal, 18. krog: Pariz - Cedevita Olimpija
07. košarka: liga Nova KBM, konec prvega dela
07.-18. biatlon: svetovno prvenstvo, moški in ženske, Nove Mesto
08.-11. deskanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Calgary
08.-11. nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški in ženske, Otepää
09.-13. smučarski tek: svetovni pokal, moški in ženske, Canmore
10. nogomet: Prva liga Telemach, začetek spomladanskega dela sezone
10.-11. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Bansko
10.-11. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Soldeu
10.-11. smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Lake Placid
10.-18. strelstvo: svetovni pokal, zračna puška/pištola, Granada
12. ameriški nogomet: superbowl LVIII, Las Vegas
12.-13. alpsko smučanje: evropski pokal, moški, Maribor
12.-18. tenis: WTA 1000, Doha
12.-20. rokoborba: evropsko prvenstvo, Bukarešta
12.-20. dviganje uteži: evropsko prvenstvo, Sofija
13.-14. nogomet: liga prvakov, začetek dvobojev osmine finala
15. nogomet: evropska liga, začetek izločilnih bojev
15. nogomet: konferenčna liga, začetek izločilnih bojev
15. odbojka: konec rednega dela srednjeevropske lige, moški
15.-16. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Craigleith
15.-17. judo: grand slam, Tel Aviv
15.-17. smučanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Calgary
15.-18. reli: svetovno prvenstvo, Švedska
15.-18. gimnastika: svetovni pokal v športni gimnastiki, kvalifikacije za OI, Kairo
16. košarka: finale pokala Spar in pokala za ženske
16.-18. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Crans Montana
16.-18. smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Rasnov
16.-18. smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Sapporo
16.-18. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Kvitfjell
16.-18. košarka: NBA, All Star, Indianapolis
16.-25. namizni tenis: evropsko prvenstvo, ekipno, Busan
17.-18. smučarski tek: svetovni pokal, moški in ženske, Theodore Wirth Park
18. rokomet: liga prvakinj, konec skupinskega dela
19.-25. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po ZAE
19.-25. tenis: WTA 1000, Dubaj
22. nogomet: evropska liga, povratne tekme izločilnih bojev
22. nogomet: konferenčna liga, povratne tekme izločilnih bojev
22.-24. skeleton: svetovno prvenstvo, Winterberg
22.-25. smučarski skoki: svetovni pokal, poleti, moški, Oberstdorf
22.-25. gimnastika: svetovni pokal v športni gimnastiki, kvalifikacije za OI, Cottbus
23. hokej: liga ICEHL, konec rednega dela
23.-25. smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Hinzenbach
24. kolesarstvo: svetovna serija, dirka Omloop Het Nieuwsblad
24. hokej: alpska liga, konec drugega dela
24.-25. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Palisades Tahoe
24.-25. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Val di Fassa
24.-25. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Krynica
24.-03. 03. jadranje: svetovno prvenstvo, razred 470, Palma de Mallorca
24.-03. 03. strelstvo: evropsko prvenstvo, 10 m, Györ
24.-03. 03. bob: svetovno prvenstvo, Winterberg
25. hokej: liga ICEHL, začetek končnice
27. hokej: alpska liga, začetek končnice
29.-03. 03. smučarski skoki: svetovni pokal, moški in ženske, Lahti
29.-03. 03. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Oslo

MAREC:
01.-03. judo: grand slam, Taškent
01.-03. atletika: dvoransko svetovno prvenstvo, Glasgow
01.-03. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Aspen
01.-03. nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški, Lahti
01.-03. smučarski tek: svetovni pokal, moški in ženske, Lahti
02. kolesarstvo: svetovna serija, dirka Strade Bianche
02.-03. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Kvitfjell
02. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Bahrajna, Sahir
02.-03. smučarski skoki: celinski pokal, moški, Kranj
03. nogomet: 2. SNL, začetek spomladanskega dela sezone
03. atletika: maraton, Tokio
03. hokej: liga ICEHL, začetek četrtfinala
03.-10. kolesarstvo: svetovna serija, dirka Pariz-Nica
04.-10. kolesarstvo: svetovna serija, dirka od Tirenskega do Jadranskega morja
04.-10. jadranje: svetovno prvenstvo, razred 49er, Lanzarote
04.-17. tenis: masters, Indian Wells
04.-17. tenis: WTA 1000, Indian Wells
05. hokej: alpska liga, začetek četrtfinala
06. rokomet: liga prvakov, konec skupinskega dela
07. nogomet: evropska liga, prve tekme osmine finala
07. nogomet: konferenčna liga, prve tekme osmine finala
07.-10. nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški in ženske, Oslo
07.-10. hitrostno drsanje: svetovno prvenstvo, Inzell
07.-10. gimnastika: svetovni pokal v športni gimnastiki, kvalifikacije za OI, Baku
08.-10. smučarski skoki: norveška turneja, svetovni pokal, moški in ženske, Oslo
08.-10. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Soldier Hollow
09. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Savdske Arabije, Džeda
09.-10. alpsko smučanje: svetovni pokal, moški, Kranjska Gora
09.-10. alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, Are
09.-10. smučarski tek: svetovni pokal, moški in ženske, Oslo
09.-10. deskanje: svetovni pokal, moški in ženske, Winterberg
10. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Patagonije-Argentine, Villa La Angostura
10. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Katarja, Losail
12. smučarski tek: svetovni pokal, moški in ženske, Drammen
12.-13. nogomet: liga prvakov, konec dvobojev osmine finala
12.-13. smučarski skoki: norveška turneja, svetovni pokal, moški in ženske, Trondheim
13.-16. smučanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Tignes
14. nogomet: evropska liga, povratne tekme osmine finala
14. nogomet: konferenčna liga, povratne tekme osmine finala
14.-17. biatlon: zaključek svetovnega pokala, moški in ženske, Canmore
14.-17. rokomet: kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah, moški
15.-16. deskanje prostega sloga: svetovni pokal, moški in ženske, Špindleruv Mlyn
15.-17. hitrostno drsanje: svetovno prvenstvo, kratke proge, Rotterdam
15.-17. smučarski skoki: norveška turneja, svetovni pokal, moški in ženske, Vikersund
15.-17. smučarski tek: zaključek svetovnega pokala, moški in ženske, Falun
15.-17. nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški in ženske, Trondheim
16. kolesarstvo: svetovna serija, spomenik Milano-Sanremo
16.-17. rokomet: liga prvakinj, začetek izločilnih bojev
16.-17. deskanje: zaključek svetovnega pokala, moški in ženske, Berchtesgaden
16.-24. alpsko smučanje: zaključek svetovnega pokala, moški in ženske, Saalbach
16.-24. curling: svetovno prvenstvo, ženske, Sydney
17. kolesarstvo: dirka Ucija, VN Slovenske Istre
18.-24. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Kataloniji
18.-24. umetnostno drsanje: svetovno prvenstvo, Montreal
18.-31. tenis: masters, Miami
18.-31. tenis: WTA 1000, Miami
19. kolesarstvo: dirka Ucija, VN Brdo/Kras
19. hokej: liga ICEHL, začetek polfinala
20. kolesarstvo: svetovna serija, dirka Brugge-De Panne
21. kolesarstvo: dirka Ucija, VN Goriške in Vipavske doline
21. hokej: alpska liga, začetek polfinala
21.-23. deskanje prostega sloga: zaključek svetovnega pokala, moški in ženske, Silvaplana
21.-24. smučarski skoki: zaključek svetovnega pokala, moški, Planica
22. kolesarstvo: svetovna serija, klasika E3 Saxo
22.-24. gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Atene
22.-24. judo: grand slam, Tbilisi
22.-24. smučanje prostega sloga: zaključek svetovnega pokala, moški in ženske, Silvaplana
24. kolesarstvo: svetovna serija, Gent-Wevelgem
24. kolesarstvo: dirka Ucija, VN Adrie Mobil
24. gorsko kolesarstvo: slovenski pokal, Vrtojba
24. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Evrope, prizorišče še ni znano
24. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Avstralije, Melbourne
24. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Portugalske, Portimao
24. košarka: liga Aba 2, konec rednega dela
27. kolesarstvo: svetovna serija, dirka skozi Flandrijo
27.-28. rokomet: liga prvakov, začetek izločilnih bojev
29.-31. reli: svetovno prvenstvo, Kenija
29.-31. gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Antalya
29.-31. judo: grand slam, Antalya
29.-06. 04. jadranje: svetovno prvenstvo, Palma de Mallorca
30. atletika: svetovno prvenstvo v krosu, Beograd
30. veslanje: 169. regata Cambridge-Oxford, London
30.-07. 04. curling: svetovno prvenstvo, moški, Schaffhausen
31. kolesarstvo: svetovna serija, spomenik po Flandriji

APRIL:
01.-06. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Baskiji
02.-25. šah: svetovno prvenstvo, turnir kandidatov, moški in ženske, Toronto
03. košarka: liga Aba 2, začetek končnice
03.-14. hokej: svetovno prvenstvo elitne divizije, ženske, Utica
04.-07. gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Osijek
05. hokej: liga ICEHL, začetek finala
05.-07. gimnastika: mednarodni turnir MTM Narodni dom v ritmični gimnastiki, Ljubljana
06. hokej: alpska liga, začetek finala
07. košarka: liga Aba, konec rednega dela
07. kolesarstvo: svetovna serija, spomenik Pariz-Roubaix
07. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Sardinije, Riola Sardo
07. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Japonske, Suzuka
07. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Argentine, Termas de Rio Hondo
08.-14. tenis: masters, Monte Carlo
09.-10. nogomet: liga prvakov, prve tekme četrtfinala
09.-10. športno plezanje: svetovni pokal, Šanghaj
09.-14. badminton: evropsko prvenstvo, Saarbrücken
11. nogomet: evropska liga, prve tekme četrtfinala
11. nogomet: konferenčna liga, prve tekme četrtfinala
11.-14. rokomet: kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah, ženske
11.-14. tenis: pokal Billie Jean King, kvalifikacije, Slovaška - Slovenija, Bratislava
11.-14. golf: masters, Augusta
12. košarka: liga Aba, začetek končnice
12. košarka: evroliga, konec rednega dela
12.-14. športno plezanje: svetovni pokal, Wujiang
12.-14. gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Sofija
12.-14. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Mairipora
12.-14. veslanje: svetovni pokal, Varese
13. ragbi: konferenčni pokal, Slovenija - Avstrija
14. kolesarstvo: svetovna serija, dirka Amstel Gold
14. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Trentina, Pietramurata
14. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Amerik, Austin
14. košarka: NBA, konec rednega dela sezone
15. atletika: maraton, Boston
16.-17. nogomet: liga prvakov, povratne tekme četrtfinala
17. kolesarstvo: svetovna serija, valonska puščica
17.-20. gimnastika:svetovni pokal v športni gimnastiki, kvalifikacije za OI, Doha
18. nogomet: evropska liga, povratne tekme četrtfinala
18. nogomet: konferenčna liga, povratne tekme četrtfinala
18. hokej: NHL, konec rednega dela
18.-21. reli: svetovno prvenstvo, Hrvaška
18.-30. šah: evropsko prvenstvo, ženske, Rodos
19. košarka: NBA, začetek končnice
19. hokej: liga ICEHL, morebitna zadnja tekma finala
19.-21. gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Baku
19.-21. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Araxa
20. atletika: diamantna liga, Xiamen
20. hokej: alpska liga, morebitna zadnja tekma finala
20. ragbi: konferenčni pokal, Luksemburg - Slovenija
20.-27. curling: svetovno prvenstvo, mešani pari, Östersund
20.-06. 05. snuker: svetovno prvenstvo, Sheffield
21. kolesarstvo: svetovna serija, spomenik Liege-Bastogne-Liege
21. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Kitajske, Šanghaj
21.-26. odbojka: liga narodov, moški, 1. turnirja, Ankara/Rio de Janeiro
22. hokej: NHL, začetek končnice
22.-05. 05. tenis: masters, Madrid
22.-05. 05. tenis: WTA 1000, Madrid
23.-28. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Romandiji
24.-28. gimnastika: evropsko prvenstvo v športni gimnastiki, moški, Rimini
25.-27. judo: evropsko prvenstvo, Zagreb
25.-28. veslanje: evropsko prvenstvo, Szeged
26.-28 gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Taškent
27. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Hrvaške, Donji Kraljevec
27. atletika: diamantna liga, Šanghaj
28. atletika: maraton, London
28. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Španije, Jerez
28.-04. 05. hokej: svetovno prvenstvo divizije 1A, Bolzano
30.-01. 05. nogomet: liga prvakov, prvi tekmi polfinala

MAJ:
01. kolesarstvo: svetovna serija, dirka Eschborn-Frankfurt
01. karate: evropsko prvenstvo, Split
01. košarka: liga Aba 2, začetek finala
01.-12. strelstvo: svetovni pokal, Baku
02. nogomet: evropska liga, prve tekme polfinala
02. nogomet: konferenčna liga, prve tekme polfinala
02.-05. futsal: zaključni turnir lige prvakov, prizorišče še ni znano
02.-05. gimnastika: evropsko prvenstvo v športni gimnastiki, ženske, Rimini
03. košarka: liga Aba, začetek polfinala
03.-05. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Fort William
03.-05. športno plezanje: svetovni pokal, Salt Lake City
04.-09. odbojka: liga narodov, moški, 2. turnirja, Japonska/Ottawa
04.-26. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Italiji
05. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Portugalske, Agueda
05. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Miamija
06.-12. lokostrelstvo: evropsko prvenstvo, Essen
06.-19. tenis: masters, Rim
06.-19. tenis: WTA 1000, Rim
07.-08. nogomet: liga prvakov, povratni tekmi polfinala
08.-12. gorsko kolesarstvo: evropsko prvenstvo, Cheile Gradistei
08.-12. karate: evropsko prvenstvo, Zadar
09. nogomet: evropska liga, povratne tekme polfinala
09. nogomet: konferenčna liga, povratne tekme polfinala
09.-12. reli: svetovno prvenstvo, Portugalska
10. atletika: diamantna liga, Doha
10.-12. gimnastika: svetovni izziv v ritmični gimnastiki, Portimao
10.-12. judo: grand slam, Almaty
10.-12. kajak/kanu: svetovni pokal, sprint na mirnih vodah, Szeged
10.-26. hokej: svetovno prvenstvo elitne divizije, Ostrava/Praga
11. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Varšave
12. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Španije, Intu Xanadu-Arroyomolinos
12. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Francije, Le Mans
15.-19. kajak/kanu: evropsko prvenstvo, slalom na divjih vodah, Tacen
15.-30. boks: evropsko prvenstvo, Beograd
16.-19. golf: prvenstvo PGA, Louisville
17. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Bielsko Biala
18. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Nemčije, Landshut
18. nogomet: konec nemške lige 2023/24
18. nogomet: konec francoske lige 2023/24
18. nogomet: 2. SNL, konec sezone 2023/24
18.-23. odbojka: liga narodov, moški, 3. turnirja, Ljubljana/Manila
19. nogomet: konec angleške lige 2023/24
19. košarka: liga Aba, začetek finala
19. nogomet: Prve lige Telemach, konec sezone 2023/24
19. atletika: diamantna liga, Rabat
19. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Francije, St. Jean d'Angely
19. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Emilije Romanje, Imola
19. gorsko kolesarstvo: slovenski pokal, Kamnik
19.-24. judo: svetovno prvenstvo, Abu Dabi
21. hokej: svetovno prvenstvo elitne divizije, konec skupinskega dela
22. nogomet: evropska liga, finale, Dublin
23. hokej: svetovno prvenstvo elitne divizije, četrtfinale
23.-26. gimnastika: evropsko prvenstvo v ritmični gimnastiki, Budimpešta
23.-26. gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Varna
23.-09. 05. strelstvo: evropsko prvenstvo, zračna puška, Osijek
24. kolesarstvo: dirka Ucija, VN Gorenjske
24.-26. veslanje: svetovni pokal, Luzern
24.-26. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Nove Mesto
24.-26. kajak/kanu: svetovni pokal, sprint na mirnih vodah, Poznanj
24.-26. košarka: zaključni turnir evrolige, Berlin
25. nogomet: liga prvakinj, finale, Bilbao
25. hokej: svetovno prvenstvo elitne divizije, polfinale
25. atletika: diamantna liga, Eugene
25.-27. strelstvo: evropsko prvenstvo, šibrenica, Lonato
26. nogomet: konec španske lige 2023/24
26. nogomet: konec italijanske lige 2023/24
26. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Katalonije, Barcelona
26. hokej: svetovno prvenstvo elitne divizije, finale
26. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Monaka, Monaco
26. avtomobilizem: dirka Indy 500, Indianapolis
27.-30. odbojka: liga narodov, moški, zaključni turnir
27.-09. 06. tenis: odprto prvenstvo Francije, Pariz
29. nogomet: konferenčna liga, finale, Atene
30. atletika: diamantna liga, Oslo
30.-02. 06. reli: svetovno prvenstvo, Sardinija
30.-02. 06. gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Koper
30.-02. 06. kajak/kanu: svetovni pokal, slalom na divjih vodah, Augsburg
31.-07. 06. strelstvo: svetovni pokal, zračna puška/pištola, München

JUNIJ:
01. nogomet: liga prvakov, finale, London
01. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Češke, Praga
01.-02. rokomet: zaključni turnir lige prvakinj, Budimpešta
02. atletika: diamantna liga, Stockholm
02. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Nemčije, Teutschenthal
02. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Italije, Mugello
02.-09. kolesarstvo: svetovna serija, kriterij po Dofineji
06.-09. kajak/kanu: svetovni pokal, slalom na divjih vodah, Praga
06.-05. 07. sabljanje: evropsko prvenstvo, prizorišče še ni znano
07. košarka: NBA, prva tekma finala
07.-09. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Leogang
07.-12. atletika: evropsko prvenstvo, Rim
08.-09. rokomet: zaključni turnir lige prvakov, Köln
08.-09. kolesarstvo: maraton Franja, Ljubljana
09. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Latvije, Kegums
09. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Kanade, Montreal
09.-16. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Švici
10.-12. 07. nogomet: južnoameriško prvenstvo, Ekvador
10.-19. strelstvo: svetovni pokal, šibrenica, Lonato
10.-23. plavanje: evropsko prvenstvo, Beograd
12.-16. kolesarstvo: dirka Ucija, dirka po Sloveniji
13.-16. golf: odprto prvenstvo ZDA, Pinehurst
13.-16. kajak/kanu: svetovni pokal, slalom na divjih vodah, Krakov
13.-16. kajak/kanu: evropsko prvenstvo, sprint na mirnih vodah, Szeged
14.-14. 07. nogomet: evropsko prvenstvo, Nemčija
14.-18. nogomet: evropsko prvenstvo, 1. krog skupinskega dela, Nemčija
14.-16. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Val di Sole
14.-16. veslanje: svetovni pokal, Poznanj
15. nogomet: evropsko prvenstvo, 1. krog, skupina C, Slovenija - Danska, Stuttgart
15. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Švedske, Malilla
15.-16. avtomobilizem: 24 ur Le Mansa, Le Mans
16. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada, prizorišče še ni znano
16. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Kazahstana, Almaty
19.-22. nogomet: evropsko prvenstvo, 2. krog skupinskega dela, Nemčija
20. nogomet: evropsko prvenstvo, 2. krog, skupina C, Slovenija - Srbija, München
21.-23. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Crans Montana
21.-23. gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Milano
23. kolesarstvo: državno prvenstvo, prizorišče še ni znano
23. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Španije, Barcelona
23.-26. nogomet: evropsko prvenstvo, 3. krog skupinskega dela, Nemčija
24. košarka: NBA, morebitna sedma tekma finala
25. nogomet: evropsko prvenstvo, 3. krog, skupina C, Slovenija - Anglija, Köln
25.-07. 07. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Haute-Savoie
26.-28. gimnastika: svetovni izziv v ritmični gimnastiki, Jeruzalem
26.-30. športno plezanje: svetovni pokal, Innsbruck
27. košarka: nabor lige NBA
27.-30. reli: svetovno prvenstvo, Poljska
28.-30. judo: grand slam, Ulan Bator
29. hokej: nabor lige NHL
29. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Gorzowa
29.-21. 07 kolesarstvo: dirka po Franciji
30. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Sumbawe
30. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Avstrije, Speilberg
30. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Nizozemske, Assen
30.-02. 07. nogomet: evropsko prvenstvo, osmina finala, Nemčija
30.-13. 07. šah: evropsko prvenstvo, moški, Jeruzalem

JULIJ:
01.-14. tenis: Wimbledon, London
02.-07. košarka: kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah, Pirej
02. košarka: kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah, skupina A, 1. krog, Slovenija - Hrvaška
04. košarka: kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah, skupina A, 2. krog, Slovenija - Nova Zelandija
05.-06. nogomet: evropsko prvenstvo, četrtfinale, Nemčija
06. košarka: kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah, polfinale
07. košarka: kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah, finale
07. atletika: diamantna liga, Pariz
07. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Lomboka, Lombok
07. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Nemčije, Sachsenring
07. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Velike Britanije, Silverstone
09.-10. nogomet: evropsko prvenstvo, polfinale, Nemčija
12. atletika: diamantna liga, Monaco
12.-14. gimnastika: svetovni izziv v ritmični gimnastiki, Cluj-Napoca
12.-14. športno plezanje: svetovni pokal, Chamonix
12.-14. šport mladih: evropske študentske igre, Debrecen/Miskolc
14. nogomet: evropsko prvenstvo, finale, Nemčija
17.-19. športno plezanje: svetovni pokal, Briancon
18.-21. reli: svetovno prvenstvo, Latvija
18.-21. golf: odprto prvenstvo Velike Britanije, South Ayrshire
19.-23. tenis: Hopmanov pokal, Nica
20. atletika: diamantna liga, London
21. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Češke, Loket
21. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Madžarske, Hungaroring
26.-11. 08. olimpizem: olimpijske igre, Pariz
28. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Belgije, Lommel
28. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Belgije, Spa Francorchamps
nogomet: začetek 2. SNL 2024/25
nogomet: začetek Prve lige Telemach 2024/25

AVGUST:
01.-04. reli: svetovno prvenstvo, Finska
04. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Velike Britanije, Silverstone
05.-11. tenis: masters, Montreal
05.-11. tenis: WTA 1000, Toronto
10. kolesarstvo: svetovna serija, klasika San Sebastian
11. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Švedske, Uddevalla
12.-18. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Poljski
12.-18. tenis: masters, Cincinnati
12.-18. tenis: WTA 1000, Cincinnati
12.-18. odbojka na mivki: evropsko prvenstvo, Nizozemska
17. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Velike Britanije, Cardiff
17.-08. 09. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Španiji
18. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Nizozemske, Arnhem
18. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Avstrije, Spielberg
18.-25. veslanje: svetovno prvenstvo, St. Catharines
22. atletika: diamantna liga, Lozana
23.-25. kajak/kanu: svetovno prvenstvo, sprint na mirnih vodah, Samarkand
24.-01. 09. športno plezanje: evropsko prvenstvo, Villars
25. atletika: diamantna liga, Zürich
25. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Švice, Frauenfeld
25. kolesarstvo: svetovna serija, klasika po Bretanji
25. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Nizozemske, Zandvoort
26.-08. 09. tenis: odprto prvenstvo ZDA, New York
28.-01. 09. gorsko kolesarstvo: svetovno prvenstvo, Pal Arinsal/Vallnord
28.-01. 09. kolesarstvo: svetovna serija, dirka Renewi
29. atletika: diamantna liga, Rim
29.-01. 09. hokej: kvalifikacije za nastop na OI 2026, Danska
31. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Vroclava
nogomet: začetek angleške lige 2024/25
nogomet: začetek francoske lige 2024/25
nogomet: začetek nemške lige 2024/25
nogomet: začetek španske lige 2024/25
nogomet: začetek italijanske lige 2024/25

SEPTEMBER:
01. jadranje: ameriški pokal, Barcelona
01. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Aragonije, Alcaniz
01. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Italije, Monza
01. kolesarstvo: dirka Ucija, VN Kranja
05. atletika: diamantna liga, prizorišče še ni znano
05.-08. reli: svetovno prvenstvo, Grčija
06.-07. športno plezanje: svetovni pokal, Koper
06.-08. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Loudenvielle
06.-09. judo: grand slam, Budimpešta
07. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Latvije, Riga
08. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Turčije, Afyonkarahisar
08. kolesarstvo: svetovna serija, klasika Hamburg
08. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada San Marina in Riminija, Misano
09.-15. tenis: Davisov pokal, zaključni turnir, prvi del
10.-23. šah: šahovska olimpijada, Budimpešta
11.-15. kolesarstvo: evropsko prvenstvo, Flandrija
12.-15. kajak/kanu: svetovni pokal, slalom na divjih vodah, Ivrea
13. kolesarstvo: svetovna serija, velika nagrada Quebeca
13.-14. atletika: diamantna liga, Bruselj
14. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Danske, Vojens
14.-06. 10. futsal: svetovno prvenstvo, Uzbekistan
15. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada, prizorišče še ni znano
15. kolesarstvo: svetovna serija, velika nagrada Montreala
15. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Azerbajdžana, Baku
19.-22. kajak/kanu: svetovni pokal, slalom na divjih vodah, Seu d'Urgell
20.-22. športno plezanje: svetovni pokal, Praga
20.-23. tenis: Laverjev pokal, Berlin
201.-22. triatlon: evropsko prvenstvo, Vichy
22. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Indije, Noida
22. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Singapurja, Singapur
22.-29. kolesarstvo: svetovno prvenstvo, Zürich
23.-06. 10. tenis: WTA 1000, Šanghaj
26.-29. reli: svetovno prvenstvo, Čile
26.-29. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Lake Placid
28. spidvej: svetovno prvenstvo, velika nagrada Poljske, Torun
29. atletika: maraton, Berlin
29. motokros: svetovno prvenstvo, velika nagrada Italije, prizorišče še ni znano
29. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Indonezije, Mandalika
30.-13. 10. tenis: masters, Šanghaj
nogomet: začetek lige prvakov 2024/25
nogomet: začetek konferečne lige 2024/25
nogomet: začetek evropske lige 2024/25
hokej: začetek lige ICEHL 2024/25
hokej: alpske lige ICEHL 2024/25
odbojka: začetek 1. DOL za moške 2024/25
odbojka: začetek 1. DOL za ženske 2024/25
košarka: začetek lige Nova KBM 2024/25
košarka: začetek 1. SKL za ženske 2024/25
rokomet: začetek Prve lige Telemach 2024/25

OKTOBER:
02.-06. športno plezanje: svetovni pokal, Seul
04.-06. gorsko kolesarstvo: svetovni pokal, Mont-Sainte-Anne
04.-06. gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Sombotel
06. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Japonske, Motegi
07.-13. tenis: WTA 1000, Wuhan
08. motokros: pokal narodov, Matterley Basin
12. kolesarstvo: svetovna serija, spomenik po Lombardiji
12.-19. curling: svetovno prvenstvo, mešane ekipe, Aberdeen
13. atletika: maraton, Chicago
15.-20. kolesarstvo: svetovna serija, dirka po Guangxiju
15.-20. namizni tenis: evropsko prvenstvo, posamezniki, Linz
18.-20. judo: grand slam, Abu Dabi
18.-20. plavanje: svetovni pokal, Šanghaj
20. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada ZDA, Austin
20. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Avstralije, Phillip Island
24.-26. plavanje: svetovni pokal, Incheon
27. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Tajske, Buriram
27. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Mehike, Ciudad de Mexico
28.-03. 11. tenis: masters, Pariz
31.-02. 11. plavanje: svetovni pokal, Singapur
31.-03. 11. reli: svetovno prvenstvo, Srednja Evropa
alpsko smučanje: začetek svetovnega pokala 2024/25

NOVEMBER:
01.-03. judo: grand slam, Baku
03. atletika: maraton, New York
03. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Malezije, Sepang
03. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Brazilije, Interlagos
03.-10. tenis: zaključni turnir, ženske, prizorišče še ni znano
07. košarka: kvalifikacije za EP, ženske, 3. krog, Finska - Slovenija
10. košarka: kvalifikacije za EP, ženske, 4. krog, Slovenija - Madžarska
10.-17. tenis: pokal Billie Jean King, zaključni turnir, prizorišče še ni znano
10.-17. tenis: zaključni turnir, Torino
17. motociklizem: svetovno prvenstvo, velika nagrada Valencie, Valencia
19.-24. tenis: Davisov pokal, zaključni turnir, drugi del, prizorišče še ni znano
21.-24. reli: svetovno prvenstvo, Japonska
24. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Las Vegasa, Las Vegas
28.-15. 12. rokomet: evropsko prvenstvo, ženske, Avstrija/Madžarska/Švica
smučarski skoki: začetek svetovnega pokala 2024/25
smučarski tek: začetek svetovnega pokala 2024/25
nordijska kombinacija: začetek svetovnega pokala 2024/25

DECEMBER:
01.-08. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Östersund
01. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Katarja, Losail
08. formula 1: svetovno prvenstvo, velika nagrada Abu Dabija, Yas Marina
10.-15. plavanje: svetovno prvenstvo (25 m), Budimpešta
10.-15. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Hochfilzen
13.-17. šah: evropsko prvenstvo, hitropotezni šah, moški, Zagreb
15.-03. 01. pikado: svetovno prvenstvo, London
17.-22. biatlon: svetovni pokal, moški in ženske, Le Grand Bornand
29. smučarski skoki: novoletna turneja, Oberstdorf
deskanje: začetek svetovnega pokala 2024/25

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.