12 ogledov

Tri krone prerezale javorjeve liste

1/21
Švedski hokejisti na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Nemčiji so s 3:1 ugnali Kanado. Rusi še naprej rušijo vse pred seboj. Zbornaja komanda je tokrat ugnala Dansko s 6:1.

Švedi so v nedeljski večerni tekmi skupine F s 3:1 premagali aktualne olimpijske prvake Kanadčane. Tri krone so večino dela opravile že v prvi polovici srečanja, ko so dosegle vse tri zadetke. Kanadčani so v zadnjem delu le uspeli zadeti in znižati na 3:1. Za kaj več pa jim je zmanjkalo časa in tudi znanja. Zelo zanesljivo zmago so v isti skupini vpisali tudi Latvijci, ki so Norvežane odpravili s 5:0.

Danci
so za zdaj eno izmed prijetnejših presenečenj svetovnega prvenstva elitne divizije. Kljub temu pa hokejisti iz severa Evrope proti razigranim Rusom niso imeli veliko možnosti. Zbornaja komanda jih je ugnala s kar 6:1. S tremi zadetki se je najbolj izkazal Pavel Dacjuk. V večerni tekmi so se domačini pomerili z Belorusi. Napeto srečanje so šele po podaljšku dobili Belorusi. Nemci so dodatnih pet minut igre sicer izsilil v zadnji minuti rednega dela.

Američani nekoliko lažje dihajo
Reprezentanca Združenih držav Amerike je na hokejskem svetovnem prvenstvu elitne divizije dosegla še drugo zmago v boju za obstanek. V nedeljo so Američani premagali Francijo s 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). Na drugi tekmi pa je Italija z 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) ugnala Kazahstan. V nižjo divizijo izpadeta tretje in četrto moštvo.