32 ogledov

Turško maščevanje Grkom uspelo

Ersan Ilyasova je bil s 26 točkami najzaslužnejši za zmago Turčije proti Grčiji.
1/26
Turki so v najzanimivejši torkovi tekmi ugnali Grke in se jim maščevali za poraz v četrtfinalu lanskega EP. Litva Španiji prizadela drugi poraz. Francozi ostajajo neporaženi.

Turki so na izjemno veselje polne dvorane v Ankari na kolena spravili velike tekmece Grke (76:65) in potrdili kandidaturo za visoka mesta. Za uspešno turško maščevanje Grkom za lanski poraz v četrtfinalu evropskega prvenstva je najzaslužnejši Ersan Ilyasova, ki je dosegel 26 točk. Domačini so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini (65:51). Ob koncu so se Grki sicer uspeli približati, a Turki so na krilih Ilyasove in tudi Heda Türkogluja, ki je ob koncu zadel pomembno trojko, preživeli pritisk in slavili pomembno zmago. Rusi so se morali za zmago proti Slonokoščeni obali še kako potruditi, a so na koncu vendarle vpisali drugo zmago v skupini C. Sloni so Rusom ves čas tesno dihali za ovratnik in nekaj sekund pred koncem srečanja po nešportni osebni napaki Sergeja Monje približali le na dve točki zaostanka (68:66). Na srečo varovancev Davida Blatta je Vitalij Fridzon zatem ohranil mirno roko pri prostih metih in "zbornaji komandi" prinesel drugo zmago. Portoriko je za svojo prvo zmago Kitajski zadal drugi poraz (84:76).

Drugi poraz Špancev
Aktualni svetovni prvaki Španci so po porazu s Francijo v torek doživeli nov poraz. Tokrat so jih ugnali Litovci (76:73). Varovanci Sergia Scariola so kar tri četrtine nadzorovali potek srečanja in pred zadnjimi desetimi minutami vodili s 64:53, a Španci so v zadnjo četrtino krenili obupno. Prve točke so dosegli šele po slabih petih minutah igre, medtem ko so jih vse skupaj dosegli le devet. Litovci so slabo igro "furije" s pridom izkoristili in po košu Linasa Kleize 40 sekund pred koncem tudi povedli ter na koncu slavili zmago. Francozi so na SP vpisali še tretjo zmago. Tretja "žrtev" galskih petelinov v skupini D so bili Kanadčani (68:63). Rojaki Steva Nasha so se Francozom dobro upirali, saj so slednji dobri dve minuti pred koncem s trojko Borisa Diawa povedli za dve točki (62:60), nato pa so zmago dosegli le zahvaljujoč odličnemu metanju prostih metov. V prvi tekmi skupine D v torek je Nova Zelandija vpisala prvo zmago na SP, potem ko je s 108:76 ugnala Libanon.