1 ogledov

Udrih do zmage proti bivšim

Udrih Collison Gasol Oklahoma City Thunder Memphis Grizzlies liga NBA Končnica Reuters
Slovenski košarkar Beno Udrih se je ponoči veselil nove zmage. V domačem Memphisu so Grizzlies ugnali New York Knicks visoko s 105:83. Udrih je v 15 minutah igre k zmagi prispeval sedem točk, a tudi tri podaje ter po en skok in ukradeno žogo.

Pri Memphisu je Mike Conley dosegel 22 točk, po 14 pa Marc Gasol in Tony Allen . Pri poražencih je bil za igro razpoložen le Acy Quincy , ki je dosegel 19 točk in v statistiko dodal še 14 skokov.

Igralci Golden State Warriors , ki trenutno vodijo v ligi, so premagali Oklahoma City Thunder s 117:91, Portland Trail Blazers , drugi v ligi, pa Los Angeles Lakers z 98:94. Za Golden State so največ točk dosegli Harrison Barnes (23) in Stephen Curry ter Klay Thompson (po 19), za Portland v veliko bolj izenačenem dvoboju pa je Damian Lillard zbral kar 39 točk, od tega 16 v zadnji četrtini. Na vzhodnem delu je prva skupno tretja ekipa lige Atlanta Hawks , ki je na gostovanju premagala Los Angeles Clippers s 107:98. Za goste je Paul Millsap zabeležil 23 točk, Jeff Teague pa 20.

Cavsi padli v Philadelphii

V preostalih srečanjih sta le ekipi Philadelphia 76ers , ki je ugnala Cleveland Cavaliers s 95:92, in Chicago Bulls po slavju s Houston Rockets s 114:105, zmagali doma. Tony Wroten je dosegel 20 točk in odločilni koš 9,1 sekundo pred koncem, Michael Carter-Williams pa je dodal 18 točk in 13 podaj za Philadelphio, ki je dosegla prvo domačo zmago po 14 porazih.

V vrstah oslabljenega Clevelanda, poškodovana zvezdnika LeBron James in Kyrie Irving še vedno ne igrata, je bil najboljši Kevin Love z 28 točkami in 19 skoki, vendar je zgrešil met za zmago 2,1 sekunde pred zaključkom. V Chicagu je španski zvezdnik Pau Gasol zabeležil 27 točk in 14 skokov.

Nowitzki že na sedmem mestu

Pred svojimi gledalci so izgubili košarkarji Brooklyn Nets z Dallas Mavericks z 88:96, srečanje je odločil Nemec Dirk Nowitzki (15 točk) s trojko pol minute pred koncem podaljška. Nowitzki se je z današnjimi točkami na večni lestvici strelcev v ligi povzpel na sedmo meto, kjer je prehitel Mosesa Malonea . Šesto mesto je vsaj zaenkrat za Nowitzkija nedosegljivo, saj ima Shaquille O'Neal pred njmi še skoraj 1200 točk naskoka.