65 ogledov

Ukrajinci zadnji slovenski nasprotnik

Viacheslav Kravtsov ukrajina
1/17
Košarkarji Ukrajine so v tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta premagali Italijo (66:58). Varovanci Mika Fratella se bodo tako za 5. mesto pomerili s Slovenci, Italijani pa s Srbijo za 7. mesto.

Zmagovalec prve današnje tekme, Ukrajina, se je pridružil reprezentancam Francije, Španije, Hrvaške, Litve in Slovenije, ki so si že zagotovile nastop na svetovnem prvenstvu 2014 v Španiji.

Ukrajina bo po uspehu na tekmi z Italijo za končno peto mesto igrala proti Sloveniji, Italija pa za končno sedmo mesto proti Srbiji. Zmagovalec tega obračuna bo kot sedma evropska reprezentanca nastopil na SP 2014, saj ima Španija kot gostiteljica mesto že zagotovljeno. Ukrajinska reprezentanca se je na SP uvrstila sploh prvič, na prvenstvih stare celine pa je ne glede razplet na tekmi s Slovenijo dosegla največji uspeh, saj je do zdaj njena najboljša uvrstitev 13. mesto na EP v Španiji 1997.

Izenačen prvi del

Tekmo sta obe moštvi začeli s številnimi napakami v napadu, po skoraj dveh minutah pa je prve tri točke vpisal Andrea Cinciarini. Nekaj trenutkov kasneje je drugo trojko Italije dosegel Luigi Datome, po sedmih minutah igre pa so "azzurri" vodili z 10:5. Ukrajina se je v deveti minuti približala na točko zaostanka (11:12), na drugi strani je z novo italijansko trojko odgovoril Alessadro Gentile. Izid prve četrtine 17:13 pa je 22 sekund pred koncem prvih desetih minut postavil Vjačeslav Kravcov. Italijani so v uvodnih minutah druge četrtine vodili z 22:18, tekmeci pa so jih ujeli na 24. točki. Ukrajina je prvič na tekmi povedla 33 sekund pred polčasom, ko je met za tri točke zadel Eugene Jeter, 35:34 pa je bil tudi rezultat po prvih 20 minutah.

Jeter Ukrajina Italija EuroBasket Stožice | Avtor: Saša Despot Saša Despot
Pobeg v zadnji četrtini

Ukrajinci so drugi polčas začeli s štirimi točkami, a so Italijani vrnili s petimi in izenačili na 39. Do konca tretje četrtine sta se ekipi menjavali v vodstvu, ob številnih zgrešenih metih na obeh straneh pa je Ukrajini prednost 51:48 z metom za tri točke priigral Oleksander Mišula. Ukrajina je v četrti četrtini hitro pobegnila, ko je trojko v 34. minuti zadel Maksim Pustozvonov pa je semafor kazal 57:48. Italija je v 39. minuti znižala na 58:63, nato zapravila napad za 61:63, ko je Jeter 40 sekund pred koncem zadel dva prosta meta in je Ukrajina vodila s 65:58 pa je bilo jasno, da se Italija ne more več vrniti.

Ukrajinci za slovo

Ukrajinci se bodo v soboto ob 21. uri za končno peto mesto pomerili s Slovenijo, Italijani pa s Srbijo ob 17.45 za sedmo mesto.