123 ogledov

Unukova postala svetovna prvakinja

Laura Unuk Šahovska zveza Slovenije
Komaj 14-letna Laura Unuk je na mladinskem svetovnem, osvojila naslov svetovne prvakinje v kategoriji do 16 let.

Mladinsko svetovno prvenstvo v šahu je od 18. septembra potekalo v Južnoafriški republiki, na njem pa je nastopilo 11 slovenskih šahistov. Unukovi šlo vse po načrtih že od vsega začetka tekmovanja, odigrali so 11 partij. V drugi polovici tekmovanja je 14-letna slovenska šahistka povedla in z današnjo zmago v zadnjem kolu proti Iranki Derakhshani Dorsa tudi osvojila naslov prvakinje. Skupno je zbrala 8,5 točke.

Unukova je kljub mladosti že dve leti tudi članica slovenske ženske članske reprezentance, živi v Ljubljani in igra za Šahovski klub Komenda. Letos zbira zlate kolajne, saj je pred dvema mesecema na ekipnem evropskem prvenstvu do 18 let skupaj z Ivano Hreščak osvojila naslov prvakinj.