8 ogledov

V Tivoliju končno veselje

Matt Higgins je za Olimpijo zadel že po 11 sekundah. (Foto: Anže Petkovšek) Žurnal24 main
V 46. kolu Lige Ebel je Olimpija v Hali Tivoli s 4:1 premagala Beljak, Acroni Jesenice pa na gostovanju po izvajanju kazenskih strelov Dunaj (3:2). Železarji za osmo Olimpijo zaostajajo za točko.

10. SAPA 40

Še preden so se gledalci posedli, v Hali Tivoli se jih je zbralo 2.000, je Olimpija že vodila z 1:0. Matt Higgins je po prestreženem ploščku že v 11. sekundi premgala vratarja Beljaka Gerta Prohasko, nekaj sekund po vodilnem zadetku pa je priložnost za povišanje vodstva zapravil Petr Šachl.

Kar ni uspelu Čehu, je v 6. minuti Juretu Stoparju, ki je že po šestih sekundah igre z igralcem več po podaji Žige Pavlina plošček preusmeril v mrežo za 2:0. V 15. minuti so sodniki najprej za dve minuti izključili Burka Henryja, minuto in pol kasneje pa Tomiju Mustonenu dosodil disciplinsko kazen igre. Darilo glavnega sodnika so gostje v zadnji minuti izkoristili in preko Michaela Raffla prvič zadeli. Zmaji so na začetku druge tretjine kar pet minut z igralcem manj zdržali pritisk gostov. V nadaljevanju so se priložnosti vrstile na obeh straneh, junaka na obeh straneh pa sta bila vratarja, ki sta v drugem delu svojo mrežo ohranila nedotaknjeno.

Tudi zadnjo tretjino je bolje začela Olimpija, Higgins pa je s svojim drugim zadetkom v 44. minuti Ljubljančane vrnil na varna dva zadetka prednosti. Končnih 4:1 je 29 sekund pred koncem postavil Šachl, ki je plošček porinil v prazen gol. To je bila 20 zmaga varovance Hannuja Järvenpääja, ki vztrajajo na osmem mestu lestvice, ki še vodi v končnico.

Železarji boljši po kazenskih strelih
Jeseničani
v zadnjem času blestijo. Po zmagi v Salzburgu so železarji dve točki vknjižili tudi na Dunaju. Čeprav brez poškodovanega Marca Cavosieja, so bili boljši nasprotnik in po dveh tretjinah vodili z 2:1. V  52. minuti so hokejisti iz avstrijske prestolnice preko Marcela Rodmana. Redni del ni prinesel zmagovalca, tako kot tudi ne podaljšek, kjer so bili oboji zelo oprezni, pri kazenskih strelih pa se je železarjem le nasmehnila sreča, tako da so se tudi z Dunaja vrnili s polnim izkupičkom in minimalnim zaostankom za osmim mestom.