14 ogledov

Mazejevo in Fenningerjevo loči 12 točk!

smuk meribel lindsey vonn
1/13
Lindsey Vonn je na finalni smukaški preizkušnji potrdila primat v hitrih disciplinah in se veselila sedmega smukaškega globusa. Tina Maze je premagala Anno Fenninger.

Lindsey Vonn je zmagovalka zadnjega smuka v letošnji sezoni, s čimer si je prismučala skupno zmago v točkovanju discipline. Drugo mesto je osvojila Elisabeth Görgl, tretje pa Nicole Hosp. Tina Maze je za četrto mesto prejela 50 točk, 18 več od Anne Fenninger (8. mesto), kar pomeni, da tri tekme pred koncem sezone razlika znaša samo 12 točk v korist Avstrijke. Obračun za veliki kristalni globus je tako še naprej povsem odprt. Na smuku je nastopila tudi Ilka Štuhec, ki je osvojila 15. mesto.

Uvod zaznamoval grd padec Italijanke

Poslednji smuk sezone 2014/2015 je odprla Johanna Schnarf, ki je grdo padla in poskrbela za krajšo prekinitev. Po padcu je izgledalo, da je smučarka za trenutek izgubila zavest, nato pa se je uspela pobrati in z okrvavljenim obrazom zapustila prizorišče.

Na startu je bila pripravljena Ilka Štuhec. Štajerka je na predzadnjem smuku osvojila peto mesto in si tako zagotovila nastop v finalu. Po vmesnih časih je bila za odtenek hitrejša od Italijanke in za razliko od predhodnice uspešno prispela v cilj. Sledil je še en nastop naših zahodnih sosedov, in sicer se je na progo podala Nadia Fanchini, ki je imela pri prvem vmesnem času 65 stotink zaostanka za Štuhčevo, pri drugem je ta narasel na okroglo sekundo, prav toliko pa je znašal tudi ob prihodu v cilj. Štuhčevo je nato za desetinko premagala Alice McKennis, ki je dobro formo napovedala že na treningu.

Hospova premagala rojakinjo, Vonnova potrdila premoč

Štuhčevo je nato premagalo kar nekaj tekmovalk, vodstvo pa je s startno številko 10 prevzela Nicole Hosp. Avstrijka je ostala na vrhu do nastopa rojakinje Anne Fenninger. Vodilna smučarka svetovnega pokala je imela ob prvem merjenju štiri stotinke prednosti, pri drugem pa 14 stotink zaostanka. V srednjem delu je izgubila še nekaj časa (+0,26), spodnjem pa jo je dvakrat odneslo s smeri in Avstrijka je zasedla trenutno četrto mesto (+0,65).

Sledil je nastop Lindsey Vonn, ki je prav tako začela zelo hitro (-0,02) in svojo vožnjo nato še stopnjevala (-0,15). Pri tretjem merjenju je bila razlika pet stotink v korist Vonnove, pri četrtem 15, v cilju pa je s tremi desetinkami prednosti prevzela vodstvo in osvojila sedmi smukaški globus!

Tina izpolnila primarni cilj

S številko 19 se je na progo podala Tina Maze. Pri prvem merjenju je imela 12 stotink zaostanka za Američanko, pri drugem pa že 37. Do tretjega je razliko znižala na 26 stotink, pri četrtem pa so jo od vodstva ločile tri desetinke. Ciljo črto je prepeljala s štirimi desetinkami zaostanka, s čimer je premagala Fenningerjevo in veliki tekmici odščipnila nekaj prednosti.

Elena Fanchini je Črnjanki naredila uslugo, saj je za pet stotink zaostala za slovensko šampionko in Fenningerjevo potisnila še mesto nižje.