Šport

Vancouver rešuje kanadsko čast

Sami Salo je bil deležen objema soigralcev in stoječih ovacij občinstva. Žurnal24 main
S tekmo med moštvoma Canucks in Blackhawks se je začelo drugo kolo končnice v ligi NHL. Edino preostalo kanadsko moštvo je z zmago s 5:3 povedlo z 1:0 v zmagah.
 
 

Odigrali smo odlično zadnjo tretjino, ki je lahko dobra popotnica za naslednje tekme.

Patrick Kane

 
Vancouver Canucks v polfinalu zahodne konference lige NHL branijo čast kanadskega hokeja. Na prvi tekmi dvoboja s Chicago Blackhawks so vodili s 3:0, a prednost v uvodnih minutah zadnje tretjine zapravili. Ob koncu so se tako morali dodatno spotiti, da so le prišli do zmage (5:3) in vodstva z 1:0 v zmagah. Gol za zmago je dobro minuto pred koncem srečanja dosegel Sami Salo. Zatem je prazen gol Chicaga zadel še Ryan Johnson. "Naš cilj mora biti, da tudi branilci napademo gol. Tokrat smo to storili v zadnjem poskusu in zmagali. Chicago je ob koncu igral zelo dobro in skoraj pripravil preobrat. Ne moremo biti zadovoljni s svojo igro v zadnji tretjini," je uvodno srečanje povzel Salo. "Težko je, ko izgubiš tako in to le minuto pred koncem. A odigrali smo odlično zadnjo tretjino, ki je lahko dobra popotnica za naslednje tekme," je nekaj pozitivnega v porazu našel Patrick Kane, ki je za Chicago dal dva gola. Druga tekma bo že v soboto, prav tako v Vancouvru.

Liga NHL, drugo kolo končnice (v poševnicah je izid v zmagah):

Vancouver Canucks : Chicago Blackhawks 5:3 /1:0/
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.