53 ogledov

Veliko dela za Čehe in Kanadčane

Kanada Francija SP elitne divizije EPA
V obeh predtekmovalnih skupinah na SP v hokeju na ledu so v četrtek odigrali sklepne tekme četrtega kola.

V "slovenski" skupini B sta prvi četrtkov obračun odigrali izbrani vrsti Češke in Norveške, Skandinavci pa so premoč favoriziranim nasprotnikom priznali šele po podaljšku (1:0), potem ko je norveški vratar Lars Haugen v rednem delu ubranil kar 32 strelov. Odločilni zadetek je v drugi minuti podaljška zabil Jan Kovar.

Čehi imajo sedaj na svojem računu sedem točk, po štirih tekmah so jih prav toliko zbrali tudi Norvežani in Finci.

Gostiteljica Francija je v Bercyju namučila Kanadčane, ki pa so vendarle prišli do zmage (3:2) in ohranili popoln izkupiček, medtem ko so domačini še vedno na šestem mestu.

Odločilni zadetek za slavje "javorjevih listov" je na začetku zadnje tretjine dosegel hokejist balkanskih korenin Marc-Edouard Vlasic

Rusi zabili tri v 70 sekundah

V skupini A so Rusi pričakovano odpravili Dance (3:0). Vse tri gole so zabili v razmaku 70 sekund, ko so v 36. oziroma 37. minuti zadeli Bogdan Kiselevič, Sergej Plotnikov in Nikita Gusev. Rusi so skočili na vrh skupine, Danci so ostali predzadnji.

V večernem dvoboju je bila Švedska boljša od Latvije (2.0) in baltski reprezentanci zadala prvi poraz na turnirju. Za pomembne tri točke "treh kron" sta zadela Gabriel Landeskog in Elias Lindholm.